رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خواستار شد:

پذیرش سنوات ارفاقی 5 هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی

پذیرش سنوات ارفاقی 5 هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی

به گزارش آزینیك معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی پذیرش سنوات ارفاقی 5 هزار نیروی آموزش و پرورش استثنایی در صندوق تامین اجتماعی را خواهان شد و اظهار داشت: مجموع این سنوات ارفاقی نیازمند اعتباری بیش از دوهزار میلیارد است.


‏به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی، معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی به همراه مدیر کل پشتیبانی و توسعه منابع سازمان در دیدار با دکتر جنیدی معاونت امور حقوقی رئیس جمهوری درباب مسائل حقوقی آموزش و پرورش استثنایی به بحث و گفت و گو پرداخت.
دکتر سید جواد حسینی رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در این جلسه که در دفتر کار معاونت حقوقی ریاست جمهوری انجام شد اظهارداشت: سازمان آموزش و پرورش استثنایی سازمانی است که حامی همه جانبه ۱۵۲ هزار دانش آموز با نیاز های ویژه در هفت گروه لطمه بینایی و شنوایی، جسمی حرکتی، چند معلولیتی، طیف اتیسم، کم توان ذهنی و اختلالات هیجانی و رفتاری است.
‏وی اضافه کرد: این سازمان با نزدیک به ۲۳ هزار پرسنل کار خدمات رسانی آموزشی، پرورشی و توانبخشی به این دانش آموزان را برعهده دارد، کار با دانش آموزان استثنایی در حوزه آموزش و پرورش ۵ برابر هزینه بیشتر نسبت به دانش آموزان عادی دارد.
معاون وزیر با اعلان اینکه همکاران آموزش و پرورش استثنایی با انگیزه و علاقه بالا، توان حرفه ای و به شکل کارآمد کار تعلیم و تربیت فرشتگان زمینی را برعهده دارند، اضافه کرد: با توجه به این که کار با این دانش آموزان از سختی خاصی برخوردارست پس برمبنای تبصره ۵ اساسنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی مصوب سال ۶۹ مجلس شورای اسلامی، هر پنج سال خدمت از هر نظر ازجمله بازنشستگی معادل ۶ سال محسوب می گردد.
وی اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی ابتدا برای بازنشستگی کارکنان آموزش و پرورش استثنایی این سنوات ارفاقی را قبول نداشت اما با رای وحدت رویه دیوان عدالت اداری در سال ۱۳۹۵ سازمان تامین اجتماعی موظف به پذیرش سنوات ارفاقی همکاران حوزه استثنایی گردید.
وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی با دوسال تاخیر و در سال ۹۷ موضوع را طی بخشنامه ای به ادارات کل بیمه ای استانها اعلام نمود و در آن بخشنامه پذیرش سنوات ارفاقی پرسنل آموزش و پرورش استثنایی را منوط به وصول بدهی حق بیمه و مستمری قرار داد.
معاون وزیر با تاکید مجدد بر اساسنامه سازمان تامین اجتماعی اظهارداشت: در اساسنامه بر محاسبه ۶ سال خدمت بجای ۵ سال از هر نظر همچون بازنشستگی تاکید گردیده است و اگر قرار باشد سازمان تامین اجتماعی حق بیمه و مستمری را به روز محاسبه و دریافت کند این مبلغ برای هر همکار استثنایی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان می شود.
وی اضافه کرد: ۵ هزار نفر مشمول این سنوات ارفاقی در صندوق تامین اجتماعی می شوند که مجموع این رقم ها نیازمند اعتباری بیش از ۲ هزار میلیارد است، دریافت، محاسبه و پرداخت این رقم از عهده سازمان آموزش و پرورش استثنایی خارج است و برخلاف تبصره ۵ قانون اساسنامه تشکیل سازمان استثنایی است.
در این جلسه جنیدی ضمن تقدیر از کارهای سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهارداشت: معاونت حقوقی بوسیله برگزاری نشستی با سازمان تامین اجتماعی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، وزارت آموزش و پرورش و آموزش و پرورش استثنایی و با توجه به اساسنامه سازمان آموزش و پرورش استثنایی موضوع را حل و فصل خواهدنمود.منبع:

1399/03/30
11:58:50
5.0 / 5
2621
تگهای خبر: خدمات , هارد
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک