رباتی كه جهان شیمی را پیمایش می كند

رباتی كه جهان شیمی را پیمایش می كند

به گزارش آزینیك محققان موفق به طراحی رباتی شده اند كه با استفاده از هوش مصنوعی، قادر به انجام واكنش های شیمیایی برای تسریع تحقیقات در زمینه تولید مواد جدید و دلخواه با قابلیت های تجاری است.به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری ساینس، این فناوری که توسط محققان دانشگاه نورث کارولینا و بوفالو و به رهبری میلاد ابوالحسنی صورت گرفته، 'Artificial Chemist' نام دارد.
این ربات کاملا خودکار است و با استفاده از فناوری Solution Processing قادر به تولید مواد دلخواه با سرعتی بسیار بیشتر از روش های کنونی است. محققان با استفاده از آزمایش های اثبات مفهوم نشان دادند که این روبات قادر به شناسایی و تولید بهترین نقاط کوانتومی ممکن، نانوکریستال های نیمه هادی کلوئیدی که معمولا در نمایشگرهای LED استفاده می شوند، برای تمام رنگ ها و در مدت ۱۵ دقیقه یا کمتر است. محققان ادعا می کنند قلمرو این روبات می تواند فراتر از نقاط کوانتومی باشد.
ابوالحسنی نویسنده ارشد این مقاله، 'Artificial Chemist' را یک سیستم کاملا خودکار و هوشمند می داند که می تواند جهان شیمی را پیمایش کند.
این روبات متشکل از بدنه، بازوی رباتیک برای انجام آزمایش و مغز است. مغز این روبات تمام اطلاعات را ثبت کرده و بر اساس آن تصمیم گیری می کند و همینطور قادر به برنامه ریزی آزمایش های بعدی است.
پلتفرم این روبات قادر به اجرای ۵۰۰ آزمایش سنتز نقاط کوانتومی در روز است و ابوالحسنی اعتقاد دارد این مقدار می تواند به هزار مورد در روز افزایش یابد.
تصمیم اینکه کدام واکنش شیمیایی برای تولید ماده مطلوب کارآمدتر است، به عهده هوش مصنوعی این روبات است.
این تیم تحقیقاتی به دنبال شرکای مالی برای انتقال این فناوری به صنعت هستند.
نتایج این مطالعه در نشریه Advanced Materials انتشار یافته است.


1399/03/24
14:02:33
5.0 / 5
2474
تگهای خبر: تجاری , دانشگاه , صنعت , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک