برای ارائه آخرین دستاوردها؛

راه اندازی کنفرانس جهانی هوش مصنوعی چین

راه اندازی کنفرانس جهانی هوش مصنوعی چین

آزینیک: کنفرانس جهانی هوش مصنوعی شانگهای در چین راه اندازی شد و در آن شرکت های کوچک و بزرگ چینی دستاوردهای خودرا به نمایش گذاشتند.


به گزارش آزینیک به نقل از رویترز، شرکت های فناوری چینی از غول های بزرگ صنعتی گرفته تا استارتاپ های بلندپرواز در کنفرانس جهانی هوش مصنوعی در شانگهای گردهم آمده اند تا تازه ترین دستاوردهایشان را به نمایش بگذارند و با وجود تحریم های آمریکا از صنعت هوش مصنوعی کشورشان پشتیبانی کنند.
بیش از ۱۵۰ محصول و روش در رابطه با هوش مصنوعی در این کنفرانس به نمایش درآمده اند و تعداد اندکی از شرکت های خارجی مانند تسلا و کوالکام نیز به آنها پیوسته اند. این کنفرانس همین طور سکوی پرتابی برای برخی شرکتها بشمار می رود تا تازه ترین محصولات هوش مصنوعی خود رامعرفی کنند. یکی از نمونه های قابل توجه این امر SenseTime است که قبلا روی فناوری شناسایی چهره متمرکز بود اما بعد از عرضه چت جی پی تی شرکت اوپن ای آی در اواخر ۲۰۲۲ میلادی توجه خودرا به هوش مصنوعی مولد تغییر داد.
این شرکت در کنفرانس مذکور از محصول SenseNova۵.۵ رونمایی نمود که پیشرفته ترین مدل زبانی بزرگ آن بشمار می رود و در عرصه هایی مانند ریاضیات رقیب GPT-۴o است. با وجود چالش های ناشی از تحریم های آمریکا که دسترسی به تراشه های پیشرفته را محدود می کند، خیلی از مدیران ارشد حاضر در کنفرانس اظهار اطمینان کردند که شرکت های چینی همچنان به فعالیت در بخش هوش مصنوعی ادامه می دهند.
از طرف دیگر خبرگزاری رسمی شینهوا نیز نوشت محور تمرکز کنفرانس جهانی هوش مصنوعی «نظارت بر هوش مصنوعی برای خوبی و برای همه» (Governing AI for Good and for All) است که هدف آن ایجاد پلت فرم های همکاری و تبادلی با خاصیت هایی مانند جامعیت و شراکت مساوی، نظارت هوش مصنوعی جهانی پیشرفته و توسعه یک مکانیسم نظارت باز، عادلانه و موثر است.
در این کنفرانس مقامات دولتی، نمایندگان سازمان های بین المللی، صنعت و دانشگاه و همین طور موسسات تحقیقاتی حضور دارند.منبع:

1403/04/18
12:10:29
0.0 / 5
105
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزینیک