صدای باكیفیت تر هدفون با فناوری نانو

صدای باكیفیت تر هدفون با فناوری نانو

به گزارش آزینیك یك استارتاپ كانادایی با استفاده از كامپوزیت گرافنی مبادرت به تولید هدفون های جدیدی كرده كه طول عمر باتری بالاتر و كیفیت صدای بهتری نسبت به هدفون های رایج دارند.


به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، یک استارت آپ کانادایی به دنبال استفاده از گرافن برای ساخت بلندگو است، این شرکت از کامپوزیتی که حاوی ۹۵ درصد گرافن است، برای تولید هدفونی معروف به GQ بهره برده است.
شرکت اورا (Ora) در این هدفون ها از درایور صوتی ۴۰ میلی متری بهره برده که صدا تولید می کند. این هدفون به علت بهره مندی از گرافن، عملکرد جالب توجه و در عین حال قیمت پایینی هم دارد. در این هدفون به جای این که از تک لایه گرافنی استفاده شود، کامپوزیتی به کار برده شده که در آن هزاران لایه روی هم با استفاده از یک ماده اتصال دهنده قرار گرفته است.
آری پینکاس از بنیان گذاران این شرکت اظهار داشت: بدون شک، جالب ترین جنبه این فناوری ساختار مکانیکی منحصربه فرد آن است. خیلی سخت می توان ماده ای را یافت که در عین استقامت بسیار بالا، انعطاف پذیر و سبک هم باشد. این ترکیب بسیار جالب، از چگالی کم و استقامت بالایی برخوردار می باشد که امکانات جالبی در دنیای صوت بوجود می آورد. در خیلی از ادوات صوتی، تنها ۱۰ درصد از انرژی که به بلندگو می رسد به صدا تبدیل گشته و بیشتر از ۹۰ درصد از آن به گرمای ناخواسته تبدیل می شود.
داشتن یک غشای بلندگوی سبک سبب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود، چیزی که بخصوص در ادوات الکترونیکی بی سیم اهمیت زیادی دارد.
پینکاس اضافه کرد: این واقعیت که هدفون GrapheneQ بسیار سبک است سبب شده تا انرژی کمی نیاز داشته باشد؛ در نتیجه، نسبت به هدفون های رایج، طول عمر باتری ۷۰ درصد بیشتر را تجربه می کند.
هر چند عمر باتری موضوعی مهم و در آزمایشگاه قابل اندازه گیری است، اما مبحث مهم تر وفاداری صوتی است. تولیدکنندگان هدفون از انواع مختلف مواد برای تولید محصول استفاده می نمایند که هر یک از آنها در تولید صدا امضای منحصربه فرد خویش را دارند که امکان دارد باعث تغییرات در صدا شوند. اما هدفون گرافنی شرکت اورا تعادل تونالی را در محدوده صوتی ایجاد می کند، که در عمل به مفهوم این است که صدای بوجود آمده توسط هدفون گرافنی واضح تر و با کیفیت تر بوده و از غنا و عمق خاصی هم برخوردار می باشد.


1399/03/13
13:24:03
5.0 / 5
2412
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزینیک