عباسپور:

مجلس باید برای صیانت از اطلاعات افراد در فضای مجازی اقدام کند

مجلس باید برای صیانت از اطلاعات افراد در فضای مجازی اقدام کند

به گزارش آزینیک، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از دید بنده مجلس باید در مقابل حملات هکری این روزهای دشمنان، مسیر قانون گذاری برای صیانت از حقوق و اطلاعات افراد در فضای سایبری و مجازی را دنبال کند.


روح الله عباسپور در گفتگو با ایسنا، با تکیه بر لزوم صیانت از اطلاعات ایرانی ها در مقابل حملات سایبری، بیان نمود: مدیریت یکپارچه در حوزه داده ها و اطلاعات مبحث مهمی است که مجلس هم در این حوزه گام برداشته و قانونی در این عرصه به تصویب رسانده است که تمام داده ها باید تحت مدیریت واحدی قرار بگیرد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: مجلس برای صیانت از داده ها و اطلاعات افراد در فضای سایبری و مجازی درحال تصویب قانونی تحت عنوان صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی بود، کمیسیون مشترک هم تشکیل شده بود اما متاسفانه جوسازی هایی که صورت گرفت اجازه نداد تا این مورد پیش برود.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: حالا مسئولیت صیانت از اطلاعات افراد با شورایعالی فضای مجازی است که اقداماتی هم در این عرصه انجام داده است. در مورد حملات هکری که اینروزها شاهد می باشیم، حالا شورایعالی فضای مجازی در صحنه است اما نظر دستگاه قضا هم بر اینست که مجلس هم بعنوان ناظر ورود کرده تا دستگاه قضا بتواند با قسمتهایی که کوتاهی یا کوتاهی داشتند برخورد کند.
عباسپور تصریح کرد: صیانت از داده ها و اطلاعات افراد مبحث مهمی است که بنده معتقد هستم که مجلس باید در این عرصه گام بردارد و مسیر قانون گذاری را بپیماید.1402/10/24
08:18:34
0.0 / 5
304
تگهای خبر: سایبر , فضای مجازی , كاربر , هكر
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک