گام پنجم؛ آینده هوشمند،

پیش بینی ۱ و شش دهم میلیارد مشترک جهانی ۵G تا انتهای سال ۲۰۲۳

پیش بینی ۱ و شش دهم میلیارد مشترک جهانی ۵G تا انتهای سال ۲۰۲۳

آزینیک: بر طبق اعلام منابع رسمی پیش بینی می شود تا انتهای سال 2023 تعداد مشترکان تلفن همراه 5G جهانی به 1.6 میلیارد رسیده باشد.به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، تکامل اکوسیستم اتصالات، تغییرات چشم گیری را رقم زده و فضا را به سمت پویایی کشانده است. همانطور که عرضه ۵G موجب افزایش ظرفیت، سرعت، پوشش و کاهش تأخیر شده فناوری WiFi هم رفتار مشابه در تمامی این فاکتورها به جز بحث تأخیر، درحال نزدیک شدن به شبکه تلفن هم راه است.

متوسط سرعت دانلود جهانی ۵G در سه ماهه سوم سال میلادی ۲۰۲۳، افزایش قابل توجه ۲۰ درصدی را تجربه نمود و به ۲۰۳ مگابیت بر ثانیه رسید این نرخ در مدت زمان مشابه سال ۲۰۲۲ حدود ۱۶۸ مگابیت بر ثانیه بود و این در حالیست که نرخ آپلود طی این یک سال تنها یک درصد رشد داشته است.

در این راستا بتازگی از طرف اریکسون اعلام شده است بیش از ۴۰ ارائه دهنده خدمات ارتباطی ۵G مستقل را در شبکه های خود پیاده سازی یا مستقر کرده اند.

پوشش جمعیت باند میانی ۵G از ۳۰ درصد در سال ۲۰۲۲ به ۴۰ درصد در آخر سال ۲۰۲۳ بالا رفته است و بدین سبب انتظار می رود مصرف جهانی ترافیک داده تلفن همراه به ازای هر گوشی هوشمند در آخر سال ۲۰۲۹ به ۵۶ گیگابایت در ماه برسد.
1402/10/13
08:24:55
0.0 / 5
259
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزینیک