هند با اپل چپ افتاد

هند با اپل چپ افتاد

به گزارش آزینیک، دولت هند از اپل به علت اخطار دادن به منتقدانش در مورد هک تحت حمایت دولت، بشدت عصبانی است.به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، واشنگتن پست در گزارشی نوشت: مقامات هندی متحد با نارندرا مودی، نخست وزیر این کشور، از اپل در مورد دقت الگوریتمهای تهدید داخلی اش سوال کرده اند و الان درحال بررسی امنیت دستگاههای این شرکت هستند. مقامات هندی ظاهرا این شرکت را بعد از اینکه به روزنامه نگاران و مقامات مخالف دولت اخطار داد که هکرهای تحت حمایت دولت امکان دارد در اکتبر به دستگاههای آنها نفوذ کرده باشند، هدف قرار دادند.

در حالی که اپل به علت تدابیر امنیتی خود، در دیدگان عموم تحت تفحص است، بر اساس گزارش واشنگتن پست، مقامات دولتی پشت درهای بسته در رابطه با آن چه می خواستند صریح تر بوده اند.

طبق گزارش واشنگتن پست، مقامات هندی، نمایندگان اپل در هند را فراخوانده اند و این شرکت را تحت فشار قرار دهند تا راهی برای کاهش تأثیر سیاسی هشدارهای هک خود پیدا کند. مقامات همینطور از یک کارشناس امنیتی اپل خواستند تا توضیحات دیگری را برای هشدارهایی که می توانستند به مردم بگویند و احیانا توضیحاتی که دولت را بعنوان مقصر احتمالی نشان نمی دهد، پیدا کند.

وجه مشترک روزنامه نگاران و سیاستمدارانی که در رابطه با هشدارهای اپل در شبکه های اجتماعی پست ارسال کردند، انتقاد از دولت مودی بوده است. هر چند اپل به صراحت نگفته است که دولت هند در حملات جاسوس افزار پگاسوس که در دستگاه خبرنگار منتقد دولت شناسایی شد، مقصر است، اما پگاسوس که توسط شرکت اسرائیلی NSO Group ساخته شده است، بیشتر به دولتها و سازمانهای دولتی فروخته می شود.

در گزارش پست آمده است که حزب سیاسی حاکم هند، هیچگاه استفاده از پگاسوس برای جاسوسی از روزنامه نگاران و مخالفان سیاسی را تائید یا تکذیب نکرده است، اما این اولین باری است که منتقدانش به نرم افزار جاسوسی پگاسوس آلوده می شوند.

طبق گزارش انگجت، در سال ۲۰۲۱، تحقیقاتی که توسط چندین نشریه انجام شد، پروژه پگاسوس را برملا کرد و این جاسوس افزار در تلفن های افرادی که سابقه مخالفت و انتقاد از دولت مودی را داشتند، شناسایی شد.
منبع:

1402/10/08
18:58:14
0.0 / 5
310
تگهای خبر: اپل , امنیت , امنیتی , نرم افزار
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزینیک