با تلاش دانش بنیان ها محقق شد؛

بی نیاز کردن کشور از واردات حباب لامپ های ال ای دی

بی نیاز کردن کشور از واردات حباب لامپ های ال ای دی

به گزارش آزینیک، یک شرکت دانش بنیان با تولید حباب لامپ های ال ای دی به شکل استاندارد و با قابلیت های ویژه و کیفیت بالا، نیاز کشور را به واردات حباب و بدنه لامپ از خارج از کشور رفع کرده است.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، کاوه نظری لسکوکلایه، مدیرعامل نورسا پلاست فرتاک در مورد محصولات تولیدی این شرکت و کاربرد آنها اظهار داشت: شرکت ما در سال ۱۴۰۰ تاسیس و در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ بعنوان دانش بنیان تولیدی نوع دو شناخته شد. محصول دانش بنیان ما «حباب لامپ های ال ای دی» است که به شکل استاندارد و با قابلیت های ویژه نیاز کشور را به واردات محصولات حباب و بدنه از خارج از کشور رفع کرده است. همینطور با ارتقای نوع تکنولوژی و مواد مورد استفاده از نظر خصوصیت های استاندارد و بهره وری نوری این محصولات، کمک ویژه ای در جهت ارتقای عملکرد و برخورداری مصرف کنندگان از کالای ساخت داخل باکیفیت کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: شرکت با استفاده از ۱۰ عدد ماشین تزریق پلاستیک به روز دنیا، با ظرفیت تولید ۲۳ میلیون قطعه در سال آغاز به کار کرد و هم اکنون ۳۸ نفر نیروی فعال دارد که این مسئله برای یک مجموعه تولیدی نوپا دستاورد بزرگی است. هم اکنون ۳۵ درصد از ظرفیت اس پی خویش را بهره برده و محصولاتی را روانه بازار می نماییم که پیش از این ارزبری داشتند و احتیاج به واردات آنها از کشورهای مختلف بخصوص چین وجود داشت. ما توانسته ایم با استانداردها و کیفیت بسیار بالاتر، محصولاتی مشابه نمونه های وارداتی را به بازار روانه نماییم.
نظری لسکوکلایه درمورد میزان اشتغال زایی مستقیم و غیرمستقیم این مجموعه دانش بنیان تصریح کرد: هم اکنون ۳۸ نفر نیروی رسمی و فعال داریم و شرکت به صورت ۲۴ ساعته مشغول به تولید است و نیروهای غیرمستقیم هم حدود ۵۵ تا ۶۰ نفر در قسمت های مختلف هستند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه این شرکت هم اکنون تأمین کننده نیاز شرکتهای معتبر روشنایی در داخل ایران است، اظهار نمود: همینطور امیدواریم با افزایش ظرفیت تولید خود که هم اکنون فقط ۳۵ درصد آنرا فعال کرده ایم، بتوانیم سهم بازار کشورهای اطراف در حوزه قطعات لامپ روشنایی را هم به دست آوریم. هم اکنون بعنوان یک تولیدکننده لامپ، محصولات ما به دست مصرف کننده می رسد و می تواند تولیداتی باکیفیت با استانداردهای جهانی را داشته باشد.
وی در انتها با تشکر از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری اظهار داشت: هم اکنون در تأمین مالی برای واردات ماشین آلات و مجوزهای واردات ماشین آلات و انتقال انرژی درخواست هایی داشته ایم که در دست اقدام است و امیدواریم بتوانیم از آنها در جهت افزایش ظرفیت اسمی خود بهره مند شویم. ما تولیدکنندگان با مشکلات ارزی و واردات مواد اولیه یا اخیرأ سهمیه بندی که برای ماشین آلات انجام گرفته مواجه هستیم، اما معاونت علمی پشتیبان شرکتهای دانش بنیان است و امیدواریم از این فرصت برای توسعه شرکت بهره مند شویم.

1402/09/29
21:53:03
0.0 / 5
288
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزینیک