توسعه فناوری دسترسی رادیویی و اینترنت اشیاء در همکاری مشترک بین المللی

توسعه فناوری دسترسی رادیویی و اینترنت اشیاء در همکاری مشترک بین المللی

به گزارش آزینیک، دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری و ارتباطات معاونت علمی ریاست جمهوری ضمن اشاره به انتشار فراخوانی برای اجرای پروژه های مشترک بین المللی، اظهار داشت: توسعه فناوری دسترسی رادیویی باز و اینترنت اشیاء از زمینه های همکاری این فراخوان است.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، محمد کرباسی امروز در نشست خبری اولین فراخوان پروژه های مشترک و گرنت های بین المللی ستادهای توسعه فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری تمرکز این ستاد را در حوزه توسعه فناوری های مخابرات و اینترنت اشیاء دانست و اضافه کرد: در فراخوانی که برای همکاری مشترک از جانب این ستاد انتشار یافته، یکی از حوزه های مد نظر O-RAN یا Open RAN است. در این عرصه با تقسیم شبکه دسترسی رادیویی (RAN) به کامپوننت ها که هر یک به صورت جداگانه قابل پیکربندی مجدد هستند، راه های جدیدی برای نوآوری و چابکی سرویس در حوزه مخابرات ایجاد خواهد نمود.
وی ادامه داد: حوزه Open RAN (فناوری دسترسی رادیویی) شامل حوزه های مختلفی از سخت افزارها تا ابزارهای آنالیز دیتا و AI را شامل می شود.
کرباسی، امنیت Open RAN را از دیگر زمینه های توسعه فناوری در این فراخوان نام برد و اظهار نمود: ما علاوه بر آنکه از بومی سازی فناوری در این عرصه ها حمایت می نماییم، امیدواریم بتوانیم در چارچوب جایزه مصطفی (ص) زمینه مساعدی برای شکوفایی ایده ها در حوزه های اولویت دار در کشور ایجاد نماییم.
دبیر ستاد توسعه فناوری های اتصال پذیری، دلیل انتشار این فراخوان را شکسته شدن انحصار فناوری ها و تعریف پروژه هایی دانست که شرکتهای نوپا هم بتوانند در توسعه آنها نقش ایفا کنند.1402/09/28
15:44:17
0.0 / 5
367
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزینیک