وزیر ارتباطات:

سرعت اینترنت در ایران درحال رسیدن به گیگابیت بر ثانیه است

سرعت اینترنت در ایران درحال رسیدن به گیگابیت بر ثانیه است

به گزارش آزینیک، البرز وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این مطلب که سرعت اینترنت در ایران درحال رسیدن به گیگابیت بر ثانیه است، اظهار داشت: همه مسائل اقتصادی و اجتماعی به سرعت اینترنت گره خورده است.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در مراسم افتتاح کابل نوری منازل و کسب و کارهای شهرستان چهارباغ اظهار نمود: زمانی در دهه ۸۰ با سرعت های کیلوبایت بر ثانیه از اینترنت استفاده می کردیم و بالاترین مقدار آن ۵۱۲ کیلوبایت بر ثانیه بود.
وی با اشاره به اینکه امروز سرعت دانلود در طرح فیبر نوری چهارباغ به۹۳۳ مگابایت بر ثانیه رسیده است، اظهار داشت: سرعت اینترنت در کابل نوری ۸۰ برابر سرعت قبلی است و یک انقلاب در راه ارتباطات و اطلاعات کشور به حساب می آید.
زارع پور تصریح کرد: یکی از پروژه های مهم دولت همین کابل نوری و اینترنت پر سرعت است که باید تا پایان دولت سیزدهم استفاده همه شهرها از این امکان فراهم گردد.
این مسئول اظهار داشت: امروز در جهان روی سرعت میلیونها برابر فعلی آزمایش می شود و عمر سیم های مسی به پایان رسیده است، چونکه سرعت اینترنت بر بستر سیم مسی حداکثر ۱۶ مگابایت بر ثانیه است.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه کابل نوری دارای سرعت نامحدودی است، افزود: با توسعه کابل نوری تا نیم قرن آینده از سوی شرکت مخابرات در هیچ شهری برای راه اندازی اینترنت حفاری صورت نخواهد گرفت.
زارع پور تصریح کرد: ما در کنار شرکت مخابرات به ۹ شرکت دیگر مجوز دادیم و الان تعداد اپراتورهای کشور به ۱۰ اپراتور رسیده تا توسعه این اقدامات برای مردم تسریع شود.
وی خاطرنشان کرد: امروز همه مسائل اجتماعی و اقتصادی به سرعت اینترنت گره خورده و باید تا سه تا چهار ماه آینده همه مردم طعم شیرین استفاده از این تکنولوژی را بچشند.
منبع:

1402/09/18
10:58:45
0.0 / 5
235
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک