شکایت عجیب از سرویس پولی فیس بوک و اینستاگرام

شکایت عجیب از سرویس پولی فیس بوک و اینستاگرام

به گزارش آزینیک، سرویس اشتراک بدون تبلیغات شرکت متا پلت فرم که ماه میلادی جاری در اروپا راه اندازی گردید، با شکایت یک گروه مدافع حقوق دیجیتالی روبرو شده که به پولی بودن خدمات این شرکت آمریکایی، معترض شده است.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، شرکت متا ماه گذشته سرویس اشتراکی فیسبوک و اینستاگرام را معرفی نمود تا به مقررات اتحادیه اروپا عمل کند که بر مبنای آنها، به کاربران باید در رابطه با جمع آوری داده های آنها و استفاده از آنها برای تبلیغات هدفمند، حق انتخاب داده شود.
سرویس اشتراکی بدون تبلیغات شرکت متا، ماهانه ۹.۹۹ یورو (۱۰.۹۰ دلار) برای کاربران وب و ۱۲.۹۹ یورو برای کاربران iOS و اندروید، هزینه دارد. متا اعلام نموده که یک مدل اشتراکی، شکل معتبری از موافقت برای سرویس مجانی تحت حمایت تبلیغات است و با حکم ژوئیه دادگاه عالی اروپا، همخوانی دارد.
گروه حقوق دیجیتالی NOYB که در وین اتریش مستقر است، با برنامه سرویس اشتراکی متا مخالف بوده و می گوید این به منزله پرداخت هزینه برای تضمین حریم خصوصی است. این گروه نزد سازمان محافظت از داده اتریش، شکایت کرده و به این مبلغ اشتراک، اعتراض کرده است.
گروه حقوق دیجیتالی NOYB اعلام نموده که این هزینه، غیرقابل قبول است و آمار صنعتی نشان داده است که تنها سه درصد از افراد می خواهند ردیابی شوند و ۹۹ درصد در رویارویی با هزینه حریم خصوصی، انتخاب خویش را اعمال نمی کنند و اگر متا این کار را دنبال کند، به زودی، رقیبانش هم اقدام مشابهی را انجام خواهند داد.
این گروه که صدها شکایت ضد شرکتهای بزرگ فناوری نظیر آلفابت و متا بر سر نقض حریم خصوصی، تنظیم کرده است، از سازمان حریم خصوصی اتریش خواست یک روند سریع را برای متوقف کردن متا و وضع جریمه، اعمال نماید.
طبق گزارش رویترز، این شکایت احیانا تسلیم دیده بان پشتیبانی از داده ایرلند خواهد شد که بر فعالیتهای متا نظارت دارد چونکه مقر اروپایی این شرکت آمریکایی در ایرلند است.
منبع:

1402/09/08
09:24:50
0.0 / 5
193
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک