آخرین وضعیت اتصال دستگاه ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

آخرین وضعیت اتصال دستگاه ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند

به گزارش آزینیک، معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات اظهار داشت: هم اکنون از مرحله اتصال گذر کرده ایم و مبحث اتصال جدی نداریم و بحث تکمیل خدمات را پیگیری می نماییم.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، جواد موحد - معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات - در همایش تبیین قوانین توسعه دولت هوشمند و حکمرانی داده های ملی در رابطه با سیر راه اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند، اظهار نمود: بر مبنای بند و تبصره ۷ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ مقرر شد این پنجره شکل گیرد که از اردیبهشت ماه رسما اتصال دستگاه ها آغاز شد.
وی ادامه داد: هم اکنون از مرحله اتصال گذر کرده ایم و مبحث اتصال جدی نداریم و بحث تکمیل خدمات را پیگیری می نماییم.
موحد در ادامه سخنانش به تعداد دستگاههای متصل شده پرداخت و اظهار داشت: در سال ۱۴۰۰، ۱۰ دستگاه، در سال ۱۴۰۱، ۱۲۹ و در آذرماه سالجاری ۱۳۷ دستگاه متصل شده اند. همینطور ۲۹ میلیون کاربر در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند داریم که احراز هویت و ثبت نام کرده اند.
معاون دولت الکترونیک سازمان فناوری اطلاعات همینطور در ادامه به سامانه های پر مخاطب ملی استانی هم مانند درگاه پیشخوان وزارت آموزش و پرورش، پنجره واحد وزارت راه و شهر سازی کشور و سایر موارد هم اشاره نمود.
او همینطور در رابطه با چالش های این حوزه هم تشریح کرد: در این حوزه چالش ها و مشکلاتی را در راه اندازی مانند بحث های زیرساختی داشتیم، اما خوشبختانه در تیرماه نزدیک ۱۸ میلیون رجوع داشتیم که برای نخستین بار موفق شدیم خدمات را به مردم عرضه دهیم.
او در انتها به عرضه آماری از آخرین وضعیت اتصال دستگاه ها به پنجره ملی خدمات دولت هوشمند پرداخت و خاطرنشان کرد: وزارت نیرو ۸۹ درصد، وزارت کار ۸۷ درصد، آموزش و پرورش ۸۶ درصد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ۸۰ درصد خدمات خویش را از راه این پنجره به مردم عرضه می دهند.
منبع:

1402/09/07
11:46:57
0.0 / 5
251
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزینیک