معاون علمی رئیس جمهور خواستار شد؛

مساعدت سازمان جهانی مالکیت فکری در حفظ حقوق دانش بنیانها در بازار

مساعدت سازمان جهانی مالکیت فکری در حفظ حقوق دانش بنیانها در بازار

به گزارش آزینیک، معاون علمی رئیس جمهور در دیدار مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) در مورد همکاریهای دوجانبه همچون کمک به حفظ حقوق شرکتهای دانش بنیان ایرانی در بازارهای جهانی بحث و تبادل نظر کرد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی که به منظور شرکت در نشست مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر سازمان ملل به سوئیس رفته همینطور با «دارن تانگ»، مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) دیدار نمود.
در این دیدار در مورد همکاریهای دوجانبه و آموزش تیم هایی که در ایران در حوزه ارزیابی دارایی های نامشهود و ثبت حقوق معنوی شرکتهای دانش بنیان کار می کنند، بحث و مقرر شد با پیگیری معاونت علمی و پشتیبانی وایپو چند دوره آموزشی در این حوزه در ایران برگزار گردد.
دهقانی همینطور ضمن اشاره به اهمیت حفظ حقوق شرکتهای دانش بنیان ایرانی هنگام حضور در بازارهای جهانی به مشکلات موجود در این حوزه که چالشی اساسی در توسعه بازارهای بین المللی شرکتهای دانش بنیان ایرانی است، پرداخت.
وی خواهان آن شد که با مساعدت سازمان جهانی مالکیت فکری در این خصوص، بتوان سازوکاری در کشور ایجاد کرد که شرکتهای دانش بنیان هم در فرآیند ارزیابی دارایی های نامشهود قرار بگیرند و هم از حفظ حقوقشان در بازارهای خارجی اطمینان حاصل کنند.
در پایان مقرر شد در آینده نزدیک، مذاکراتی بین هیاتی از معاونت علمی و تعدادی از کارشناسان وایپو برگزار و چارچوب همکاریهای مشترک مشخص شود و در ادامه هیاتی از وایپو به ایران سفر کنند تا در مورد زمینه های همکاری و نحوه پیگیری آنها توافق شود.
امیرحسین میرآبادی، رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری که دهقانی را در مسافرت به ژنو همراهی می کند با مطلوب توصیف کردن فضای مذاکرات صورت گرفته، اظهار امیدواری کرد که با توسعه همکاریهای معاونت علمی با سازمان جهانی مالکیت فکری، گامهای بلندی در راه ارتقای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری و همینطور حفظ حقوق مالکیت معنوی شرکتهای دانش بنیان ایرانی در بازارهای جهانی برداشته شود.
وی تصریح کرد: تبیین و توجه جدی به مبحث مالکیت معنوی، کمک بسیار موثری به توسعه سریع بازار بین المللی محصولات دانش بنیان کرده و به تحولی چشم گیر در اقتصاد دانش بنیان کشور منجر خواهد شد.


منبع:

1402/08/15
08:34:24
0.0 / 5
230
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک