تحول در درمان سرطان با نانومیله های طلا!

تحول در درمان سرطان با نانومیله های طلا!

آزینیک: شرکت سونا نانوتک (Sona Nanotech) معتقد می باشد که نانومیله های طلای این شرکت می تواند درمان سرطان را متحول کند.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، این نانومیله های طلا از زیست سازگاری برخوردار بوده و می تواند با خاصیت های منحصر به فردی که دارد به توسعه روش های درمانی جدید کمک شایانی نماید.
طی چند سال گذشته، سونا نانوتک تلاش نموده تا فناوری نانوذرات زیست سازگار خودرا جهت استفاده در درمان هدفمند سرطان توسعه داده و عملیاتی کند. این شرکت همین طور درحال توسعه یک روش هدفمند درمان سرطان است و از درمان هایپرترمی هدفمند خود برای هدف قرار دادن مستقیم سلول های سرطانی استفاده نماید.
سونا نانوتک نانومیله های طلا در اندازه ۱۰ تا ۱۰۰ نانومتر را تولید می کند. نانومیله ها توسط سنتز شیمیایی تولید می شود، که برای درمان سرطان مناسب بوده و می توان از آنها در عرصه های دیگر نیز استفاده نمود.
این شرکت همین طور نقش مهمی در پیشرفت روش های درمانی پزشکی فوتوترمال دارد که این کار بوسیله همکاری با سیوا تراپیوتیکس (Siva Therapeutics) انجام شده است. درمان هدفمند سرطان با بهره گیری از فناوری هایپرترمیای شرکت سیوا تراپیوتیکس موسوم به Hyperthermia™ cancer Therapy (THT) درحال پیشرفت است تا یک روش درمانی مطمئن، ایمن و موثر سرطان در اختیار پزشکان قرار گیرد که در آن با بهره گیری از نانومیله های طلا و با دستگاه مادون قرمز، گرمای درمانی در تومورهای جامد ایجاد می شود.
این کسب وکار به سونا نانوتک اجازه داده است تا پیشرفت های هیپوترمیای هدفمند را پیش ببرد و خیلی از خطرات مربوط به درمان های فعلی سرطان را برطرف کند، خصوصاً لطمه هایی که می تواند به سایر بافت ها وارد کند. THT قبلاً در کاهش تومورها در مطالعات حیوانات کوچک مؤثر بوده است.
برنامه های آینده برای فناوری سونا نانوتک شامل تحویل هدفمند دارو و تصویربرداری سلولی است. این شرکت می خواهد تا با انجام کارآزمایی روی حیوانات بزرگتر، بتواند مسیر را برای انجام آزمایش روی انسان هموار کند.

1402/08/01
07:54:10
0.0 / 5
260
تگهای خبر: پزشك , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزینیک