با تلاش دانش بنیان ها؛

نسل جدید اکسیژن سازها بومی سازی شد

نسل جدید اکسیژن سازها بومی سازی شد

به گزارش آزینیک، نسل دوم دستگاههای اکسیژن ساز با مصرف خانگی و درمانگاهی با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان بومی سازی شد.به گزارش آزینیک به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، علی ابراهیمی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در رابطه با فعالیتهای این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: شرکت ما از سال ۹۳ فعالیت خویش را در زمینه تجهیزات تنفسی شروع کرد و بعد از دو سال کار تحقیقاتی در سال ۹۵ از جانب معاونت علمی بعنوان مجری طرح کلان علمی کشور در زمینه فعالیت خود شناخته شد. ما توانستیم با حمایت مالی صندوق نوآوری محصول دانش بنیان اکسیژن ساز را در کشور بومی سازی نماییم و انواع مختلفی از آنرا بسازیم. در این رابطه علاوه بر تحقیقات گسترده، ۷۰ هزار خط را کدنویسی و طراحی نموده و تکنولوژی ساخت گازهای تنفسی را هم بومی سازی کردیم.
وی اضافه کرد: از همان سال ۹۵ هم محصولات شرکت ما وارد بازار شد و تا امروز ۹ محصول دانش بنیان به تولید رسانده ایم. نخستین محصولی که تولید کردیم اکسیژن ساز خانگی با ظرفیت ۵ لیتر بود و بعد از آن موفق به تولید دستگاههای اکسیژن ساز با ظرفیتهای هشت، پنجاه و هزار لیتری شده ایم که مدل اخیر در بیمارستان ها و مراکز درمانی بزرگ قابل استفاده می باشد. طی پنج سال قبل این شرکت موفق به تولید ۳۰ هزار دستگاه خانگی و ۵۰ دستگاه بیمارستانی شده و در زمینه طراحی و ساخت سیستم های مانیتورینگ و هوشمندسازی هم فعالیت داشته است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه چشم انداز پیش رو شرکت ما اینست که بتواند در منطقه جنوب غرب آسیا شرکت برتر تولیدکننده تجهیزات پزشکی هوشمند درمان در منزل باشد، اظهار داشت: امروز شرکت ما، تنها دارای ۲۰ نفر تیم تحقیق و توسعه است که در زمینه های الکترونیک، مکانیک و شیمی مشغول فعالیت هستند. خوشبختانه در سالهای گذشته توانستیم چرخه طراحی تا تولید محصولاتمان را به صورت کامل در داخل شرکت راه اندازی نماییم.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به رونمایی از دو محصول جدید این شرکت اظهار داشت: دو محصولی که روز گذشته از آنها رونمایی گردید از نسل دوم اکسیژن سازهای خانگی هستند. ما در تولید این محصولات ظرفیتی را طراحی کردیم که کشور را به صورت کامل از واردات اکسیژن ساز بی نیاز می کند. محصول اول اکسیژن ساز خانگی با مصرف برق یکسان با مدل قبل از خود، ۲۰ درصد افزایش بهره وری دارد. این دستگاه با وزن کمتر از ۴ کیلوگرم و ۳۰ درصد ابعاد کوچک تر و با صدای کمتر به تولید اکسیژن می پردازد. تلاش ما این بوده است که دستگاهی با قدرت و بهره وری بالا و به روزتر عرضه دهیم که نیاز بازار را تأمین کند.
وی خاطرنشان کرد: برای دستیابی به فناوری ساخت دستگاه اکسیژن ساز چند فناوری در زمینه های مختلف نیاز است. این فناوری ها شامل سیستم برقی و حسگرهای اکسیژن و... می شوند و اگر فرآیند ساخت این دستگاه را در نظر آوریم متوجه می شویم که مجموعه کشورهایی که به صورت کامل به فناوری ساخت نسل دوم دستگاههای اکسیژن ساز دست یافته اند به تعداد انگشت های یک دست هم نمی رسد.
ابراهیمی افزود: محصول دومی که از آن رونمایی گردید، هم دارای فناوری پیشرفته ای است که این شرکت به آن دست یافته است. به صورت کلی اکسیژن سازها به دو دسته خانگی و بیمارستانی تقسیم می شوند. اکسیژن سازهای خانگی حداکثر تا ۱۰ لیتر اکسیژن در دقیقه تولید می کنند و اکسیژن سازهای بیمارستانی به تولید اکسیژن با مقدار ۳۰۰ لیتر به بالا در دقیقه می پردازند. دراین میان نیاز مراکز درمانی کوچکی بازه ای میان ۵۰ تا ۲۰۰ لیتر اکسیژن تولیدی است. این مراکز می توانند شامل درمانگاه ها و اتاق های عمل باشند. این دستگاه همینطور قابلیت آنرا دارد که با فشار بالا اکسیژن تولید نماید و این مساله می تواند دستگاه را مطابق با عملکرد دستگاه بیهوشی، به استفاده برساند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: در سالهای گذشته تعداد تلفات جانی قابل توجهی داشتیم که به دلیل صدمه های ناشی از کپسول های اکسیژن بود. این کپسول ها همچنان مشکل جابه جایی و خطر انفجار را هم داشتند.
ابراهیمی در انتها در رابطه با صادرات این محصول هم تصریح کرد: در سالهای گذشته بیشتر از هزار دستگاه اکسیژن ساز را به کشورهای هندوستان، عراق و سوریه صادر کرده ایم.
به گزارش آزینیک به نقل از مهر، نسل دوم دستگاههای اکسیژن ساز با مصرف خانگی و درمانگاهی که با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی بومی سازی شده است، روز گذشته در مراسمی رونمایی گردید.


منبع:

1402/07/02
12:21:08
0.0 / 5
291
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزینیک