با حضور معاون علمی رئیس جمهور؛

رونمایی از نظام جدید ارزش گذاری دارایی های نامشهود

رونمایی از نظام جدید ارزش گذاری دارایی های نامشهود

به گزارش آزینیک، نظام جدید ارزش گذاری دارایی های نامشهود با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی رونمایی گردید.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در آئین رونمایی از نظام جدید ارزش گذاری دارایی های نامشهود ضمن اشاره به نقش این دارایی ها در توسعه اقتصاد دانش بنیان اضافه کرد: طی بررسی ها و مطالعات متعدد، دریافتیم که بخش عمده دارایی شرکتهای پیشرو و موفق دنیا، نامشهود است، به صورتی که اگر ۱۰۰ شرکت برتر فناوری دنیا را بررسی نماییم در همه این شرکت ها، بالای ۹۵ درصد ارزش بازارشان، ارزش دارایی های نامشهود آنهاست. در واقع یکی از ابزارهای اصلی که نظام غرب توانسته به وسیله آن پول را از کف جامعه جمع کند همین نظام دارایی های نامشهود است.
وی با بیان اینکه اگر قرار باشد اقتصاد دانش بنیان شکل بگیرد، زیرساخت و شاهراه اساسی آن اجرای همین نظام ارزش گذاری دارایی های نامشهود است، خاطرنشان کرد: اجرای این نظام می تواند به توسعه اقتصاد دانش بنیان و کاهش تورم منجر شود. دارایی های نامشهود همان حوزه ای است که می تواند نقدینگی بلاتکلیف را از بازار جمع و هدفمند کند.
دهقانی تصریح کرد: ابزارهای لازم برای ارزیابی وجود دارد اما آنچه که نیاز داریم اعتبار دهی به دارایی های نامشهود است و می بایست نظام اعتبار دهی به شرکتهای دانش بنیان و دارایی های نامشهود این شرکت ها، در سیستم بانکی اجرا شود؛ موضوعی که عزم معاونت بانکی وزارت اقتصاد همچون بانک مرکزی را می طلبد و اگر فقط همین یک فقره اجرایی شود به توسعه شرکتهای دانش بنیان کمک بزرگی خواهد شد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود: اگر بتوانیم نظام تشخیص، ثبت و ارزش گذاری را که کامل شده است، اعتبار دهی کرده و به کار بگیریم، شاهد برکات و ثمرات بزرگی خواهیم بود که کاهش تورم، جمع شدن نقدینگی بدون هدف و تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین از ثمرات آن خواهد بود.


1402/05/27
23:43:59
0.0 / 5
257
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری , هاست
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزینیک