رئیس صندوق نوآوری:

حرفی نزنیم که برای زیست بوم فناوری و نخبگان دلسرد کننده باشد

حرفی نزنیم که برای زیست بوم فناوری و نخبگان دلسرد کننده باشد

به گزارش آزینیک، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: حرفی نزنیم و یا موضع گیری نداشته باشیم که برای زیست بوم نوآوری و فناوری دلسرد کننده باشد. این حرف ها که امروز شنیده می شود بطور قطع موضع دولت نیست.


به گزارش آزینیک به نقل از مهر، محمد صادق خیاطیان در رویداد همکاری فناورانه در خدمت رسانی به زائرین اربعین که بامداد امروز با حضور محسن منصوری معاون اجرایی رئیس جمهور و محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات برگزار شد، اظهار نمود: شرکتهای دانش بنیان در کرونا نقش آفرینی جدی داشتند و اگر خدمات دانش بنیان ها نبود بطور قطع یک بحران جدی داشتیم؛ حتی اگر تحریم هم نبودیم، برخی محصولات فناورانه در حوزه کرونا را به ما نمیدادند. رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان همینطور در حوزه های نفت وگاز و دفاعی و … در شرایط تحریم همت کردند و واقعا کشور را بی نیاز کردند و نقش آفرینی خوبی در حل مسئله داشتند. خیاطیان با بیان این مطلب که امروز نقش آفرینی دانش بنیان ها را در زندگی مردم شاهد می باشیم و مردم طعم شیرین آنرا میچشند، اضافه کرد: شرکت ها امروز با یک نیاز و تقاضای دیگر مردم در اربعین همراه شدند و ما معتقدیم دانش بنیان ها می توانند متناسب با نیازهای نسبتا پیچیده اربعین، راهکارهای نوآوران و خلاقانه ای عرضه کنند. ایشان در ادامه تصریح کرد: از همه افرادی که دل در گرو این کشور دارند، می خواهیم که از این زیست بوم مراقبت کنند. امروز گاها مشاهده می شود برخی ها از سر بی اطلاعی حرف هایی می زنند، برای این زیست بوم دلسرد کننده است. حرفی نزنیم و یا موضع گیری نداشته باشیم که برای این زیست بوم دلسرد کننده باشد. ما نباید با برخی اظهارنظرها، ناامیدی و یاس را در نخبگان ایجاد نماییم.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این مطلب که دشمن بر روی یاس آفرینی و نادیده گرفتن دستاوردها برنامه ریزی جدی کرده و بخصوص تمرکزشان بر روی نخبگان است، تصریح کرد: این حرف ها که امروز شنیده می شود بطور قطع موضع دولت نیست. خیاطیان در ادامه تصریح کرد: بچه های دانش بنیان ما قائل و پایبند به قواعد نظام جمهوری اسلامی هستند و تک و توک افرادی هستند که پایبند نباشند و روا نیست آنرا به کل اکوسیستم تعمیم دهیم. خیاطیان ضمن اشاره به حمایت این دولت از قانون جهش تولید دانش بنیان اظهار داشت: در حالیکه قرار بود قانون جهش تولید دانش بنیان در دولت قبل متوقف شود، این دولت با در نظر گرفتن بار مالی آن تصریح کرد که حامی این قانون است. ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: خیلی از سفرهای خارجی دولت به حوزه های سیاسی پرداخته می شود اما این نخستین دوره است که رئیس جمهور پس از ۱۰ دقیقه صحبت، به سراغ پرزنت کردن محصولات دانش بنیان مثل داروهای ضدسرطان و ربات جراح ایرانی می رود.

1402/05/24
08:23:58
0.0 / 5
200
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آزینیک