معاون وزارت بهداشت:

رصد روزانه وضعیت کرونا در کشور

رصد روزانه وضعیت کرونا در کشور

به گزارش آزینیک، معاون وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: ما هر روز در استانهای مختلف تعدادی نمونه گیری انجام می دهیم تا موج های جدید کرونا را پیش بینی نماییم اما در سه چهار هفته گذشته سویه جدیدی در ایران نداشتیم.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، حسین فرشیدی درباره ی وضعیت کرونا اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی اعلام نموده که کرونا از وضعیت اضطراری خارج شده اما به مفهوم از میان رفتن کامل کرونا نیست. نه فقط در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر هم روزانه بیماران کرونائی وجود دارند.
وی ادامه داد: کشور کره جنوبی در هفته گذشته بالای ۲۰ هزار مورد مثبت کرونا را اعلام نمود و در بقیه کشورهای دنیا هم فوتی و هم مبتلاشدن به کرونا وجود دارد.
فرشیدی اظهار داشت: خوشبختانه در کشور ما وضعیت اضطراری کرونا وجود ندارد و خیلی از کارهای اجتماعی و اقتصادی در حال انجام می باشد و حالت توقف اقتصادی از بین رفته است.
معاون وزارت بهداشت در ادامه سخنان خود در رادیو، اظهار داشت: میزان مراجعات بیماران به بیمارستان ها در دو هفته گذشته هیچ تغییری نکرده و افزایش میزان بیماران ارجاعی نداشتیم. ما هر روز در استانهای مختلف تعدادی نمونه گیری انجام می دهیم تا موج های جدید را پیش بینی نماییم اما در سه چهار هفته گذشته سویه جدیدی در ایران نداشتیم.
وی اشاره کرد: نه فقط دولت ایران بلکه همه دولت ها نباید اقدامات کنترلی را کنار بگذارند و مردم هم باید در فضاهای بسته از ماسک بهره گیرند و حفاظت فردی و اصول بهداشتی و شستشوی مرتب دست ها را همیشه رعایت نمایند.1402/05/20
15:22:06
0.0 / 5
265
تگهای خبر: آموزش , پزشك
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک