نقش آفرینی ستاد زیست فناوری در بیوتکنولوژی صنعتی بررسی گردید

نقش آفرینی ستاد زیست فناوری در بیوتکنولوژی صنعتی بررسی گردید

به گزارش آزینیک، نشست هم اندیشی نقش آفرینی ستاد توسعه زیست فناوری در حوزه بیوتکنولوژی صنعتی برگزار گردید.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، نشست هم اندیشی نقش آفرینی ستاد توسعه زیست فناوری در حوزه بیوتکنولوژی صنعتی با حضور دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و تاثیر گذاران علمی این صنعت به میزبانی این ستاد برگزار گردید.
در این نشست تخصصی در مورد «شناسایی چالش های حوزه زیست فناوری صنعتی و نقش آفرینی ستاد در رفع این موانع» بحث و تبادل نظر شد.
دکتر متألهی در شروع نشست به تبیین رسالت و مأموریت های این ستاد پرداخت و هدف از برگزاری این نشست را یافتن الگوی های مناسب در جهت بهبود عملکرد این حوزه عنوان نمود.
محورهای اصلی این نشست صحبت در مورد چالش های فناورانه در افزایش مقیاس صنعتی، توسعه و طراحی سویه ها صنعتی جهت دستیابی به محصولات جدید با ارزش، توسعه فناوری های نوین برای بهبود افزایش میزان تولید در رده های سلولی میکروبی و جانوری بود. در ادامه اساتید و خبرگان حاضر در نشست در مورد رویکرد ورود کشور به مسئله توسعه سویه های صنعتی، استقلال علمی کشور و عدم وابستگی به شرکتهای خارجی توسعه دهنده سویه با دبیر ستاد به بحث و همفکری پرداختند.
در این نشست وضعیت زیرساخت های فعلی کشور در تولید آنزیم های صنعتی، اسیدآمینه ها، اسیدهای آلی و تولید بیواتانول از زیست توده های گیاهی متنوع بررسی گردید. بعد از مشخص شدن چالش های زیرساختی و فناوری این حوزه، با پیشنهاد اعضای حاضر در جلسه، بررسی جزئی تر و عمیق تر هر یک از چالش های فناورانه به جلسات تخصصی در آینده موکول شد.


منبع:

1402/05/20
03:24:15
0.0 / 5
277
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
آزینیک