قائم مقام بیمه مركزی اعلام كرد

جزییات حذف نسخه کاغذی پزشکان و امضای الکترونیک

جزییات حذف نسخه کاغذی پزشکان و امضای الکترونیک

آزینیک: به گزارش آزینیک، قائم مقام بیمه مرکزی توضیحاتی را درمورد حذف نسخه کاغذی و همینطور امضای الکترونیک پزشکان ارائه نمود.


مجید مشعلچی در گفت و گو با ایسنا، با تأکید بر این که برای حذف نسخه کاغذی از پروسه پرداخت هزینه درمان بین دستگاه های ذیربط تقسیم کار انجام شده است، اظهار داشت: بحث مربوط به امضای الکترونیک از وظایف مشخص سازمان نظام پزشکی است. درحقیقت بیمه ها در آخر کار قرار دارند و بهره بردار از این پنل ها هستند.
وی افزود: پنل ها باید طوری برنامه ریزی شود که بتواند امضای دیجیتال را بازخوانی کند و آنرا به عنوان یک سند رسمی بپذیرد. البته در حال حاضر نسخه الکترونیک چالش اصلی نیست، بلکه در جریان داده مشکل وجود دارد؛ جریان داده مربوط به بیمارهای سرپایی و بستری است.
قائم مقام بیمه مرکزی با اعلان اینکه امضای الکترونیک دو مرحله دارد، توضیح داد: اولین مرحله استقرار در سامانه و مرحله دوم پذیرش از جانب سازمان های بیمه گر است. بدین سبب امضای دیجیتال لازمه کار در سلامت الکترونیک است اما باتوجه به مشکلات دیگر اولویت نیست، اولویت اصلی تکمیل جریان داده بین سازمان تامین اجتماعی، بیمه سلامت، وزارت بهداشت و بیمه است. بعد از آن می توان روی کیفیت داده و نحوه امضا صحبت کرد.
بر طبق این گزارش، مدتی پیش مشاور سلامت الکترونیک سازمان نظام پزشکی اعلام نموده بود که زمینه های کاربردی سازی امضای دیجیتال پزشکان فراهم نیست؛ پس لازم است که بیمه ها در این زمینه ورود کنند.
منبع:

1402/04/24
10:56:26
0.0 / 5
352
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزینیک