با كمك هوش مصنوعی انجام می شود؛

ساخت کیت آزمایش ادرار برای ارزیابی ۱۱ پارامتر حیاتی بدن

ساخت کیت آزمایش ادرار برای ارزیابی ۱۱ پارامتر حیاتی بدن

آزینیک: یک شرکت دانش بنیان فعال در عرصه تجهیزات آزمایشگاهی از ساخت کیت آزمایش ادرار با قابلیت ارزیابی فوری 11 پارامتر حیاتی بدن به کمک تلفن همراه آگاهی داد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، رضا طباطبایی، مدیر یک مجموعه استارتاپی گفت: کیت آزمایش ادرار که در مرحله کسب مجوزهای لازم از وزارت بهداشت است در قالب یک بسته شامل سه عدد نوار تست ادرار - جهت سه بار استفاده - عرضه خواهد شد. جهت استفاده از این کیت به یک اپلیکیشن تلفن همراه هم نیاز است که بوسیله نشانی درج شده در بسته یا وب سایت شرکت بصورت رایگان قابل دانلود است.
وی با اشاره به اینکه تست ادرار را باتوجه به پارامترهای مختلفی که توسط آن قابل اندازه گیری است می توان آینه سلامت و عملکرد بدن نامید، اشاره کرد: این اپلیکیشن قادر می باشد با تاکید بر تکنولوژی هوش مصنوعی تنها در دو دقیقه نتایج تست ادرار را مشخص و تحلیل کند و بدین ترتیب کاربر می تواند بدون نیاز به مراجعه حضوری به لابراتوار به سر نخ های خوبی درباره ی وضعیت سلامت خود برسد.
طباطبایی که تاکید دارد این کیت تشخیصی به رغم دقت بالا نباید جایگزین مراجعه به پزشک و لابراتوار تشخیص پزشکی شود، گفت: این کیت برای چک اولیه وضعیت سلامت خصوصا در مبتلایان به فشار خون بالا و دیابت، خانم های حامله و سالمندان کاملا کارایی دارد.
مدیر این مجموعه استارتاپی با اشاره به اینکه تست ادرار به کمک اپلیکیشن تلفن همراه از بالاترین خدماتی است که در عرصه تشخیص پزشکی با فناوری هوش مصنوعی در دنیا به وجود آمده است، گفت: این کیت که برای نخستین بار در خاورمیانه تولید شده در مقایسه با نمونه آمریکایی پارامترهای بیشتری را اندازه گیری می کند.
طباطبایی اشاره کرد: تست بررسی سلامت کلیه (CKD)، کتون، pH، عفونت مجاری ادراری، بررسی سلامت کبد(سنجش بیلی روبین و اروبیلینوژن) و میزان آب بدن همچون پارامترهای مورد بررسی توسط کیت تست ادرار است.
وی درباره ی نحوه عملکرد این کیت اظهار داشت: بعد از تهیه کیت آزمایش ادرار، کافی است اپلیکیشن مربوطه را نصب کنید و نوار تست را از بسته بندی مخصوص آن خارج و به مدت چند لحظه در محلول ادرار قرار دهید. سپس بلا فاصله آنرا در جایگاه مشخص شده بر روی برگه تحلیل بگذارید و از آن عکس بگیرید. این اپلیکیشن با بهره گیری از هوش مصنوعی با تحلیل رنگهای موجود در تصویر پارامترهای مختلف حیاتی فرد را اندازه گیری کرده و نتایج را نمایش می دهد.

طباطبایی، امکان انجام سریع آزمایش ادرار بدون نیاز به مراجعه به لابراتوار و صرف هزینه و وقت زیاد، مقایسه فوری و برخط نتیجه آزمایش با نتایج آزمایش های قبلی، امکان ارسال نتایج در قالب فایل pdf به پزشک و کمک به پیش گیری از بیماری خصوصا در افراد در معرض خطر را همچون مزایای کیت تست ادرار عنوان نمود.
مدیر یک مجموعه استارتاپی در آخر اشاره کرد: تیم ما در سال ۱۳۹۷ با بهره گیری از هوش مصنوعی و با هدف سهولت و آسودگی در حوزه آزمایش های پزشکی کار خودرا شروع کرد. این استارتاپ به پشتوانه ۲۶ سال تجربه موسسان در حوزه ی تکنولوژی مبادرت به طراحی و تولید محصول کیت تشخیص ادرار کرده است.

1402/04/23
17:00:13
0.0 / 5
290
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک