رییس صندوق نوآوری تاكید كرد؛

کوشش برای تأمین استقلال مالی زیست بوم نوآوری از وابستگی دولتی

کوشش برای تأمین استقلال مالی زیست بوم نوآوری از وابستگی دولتی

آزینیک: به گزارش آزینیک، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: این صندوق به دنبال آن است که تأمین مالی زیست بوم نوآوری را از وابستگی دولتی رها کند.به گزارش آزینیک به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، محمدصادق خیاطیان در جریان بازدید از ناحیه نوآوری شریف، در نشستی با نمایندگان شرکتهای دانش بنیان فعال در این ناحیه، زیست بوم نوآوری شریف را یکی از زیست بوم های فعال و توانمند کشور توصیف کرد و اظهار داشت: ناحیه نوآوری شریف، هم به واسطه نیروی انسانی کارآمدی که در اختیار دارد و هم به واسطه ظرفیتهای خوب دانشگاه، در زیست بوم نوآوری کشور فعال گشته است.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به این که ۵۵۰ شرکت دانش بنیان درحال فعالیت در حوزه های مختلف فناوری در ناحیه نوآوری شریف هستند، اظهار داشت: نهادهای تأمین مالی هم در این زیست بوم بعنوان جزء مهمی از اکوسیستم دانش بنیان شریف حضور دارند و درحال تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان در وجوه مختلف هستند.
وی تصریح کرد: زیرساخت های بسیار مناسب آزمایشگاهی و کارگاهی هم در این زیست بوم فراهم شده و همینطور شبکه سازی کم نظیر دانشگاه شریف توانسته هم افزایی خوبی در توسعه زیست بوم دانش بنیان کشور ایجاد نماید.
خیاطیان اظهار نمود: امروز هر دانشگاهی برای تاسیس ناحیه نوآوری باید به اقتضائات خود توجه کند. با این همه به نظر می آید ناحیه نوآوری شریف با عنایت به سوابقی که دارد، می تواند الگوی سایر دانشگاه های کشور هم باشد. در ناحیه نوآوری شریف، صندوق نوآوری و شکوفایی تجربه همکاری خوبی داشته و شرکتهای این ناحیه هم حمایت های خوبی را از صندوق دریافت کرده اند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در انتها ضمن اشاره به این که تمام تلاش صندوق بر این پایه استوار است که تأمین مالی شرکتهای دانش بنیان گرفتار مشکل نشود، تصریح کرد: صندوق نوآوری به دنبال آن است که تأمین مالی زیست بوم نوآوری را از وابستگی دولتی رهایی بخشد. در این راستا، با شبکه بانکی کشور و بازار سرمایه وارد همکاریهای گسترده ای شده ایم تا اقدامات موثری را در جهت ایفای نقش دیگر بازیگران زیست بوم تأمین مالی نوآوری سازماندهی نماییم.
در این نشست مدیران شرکتهای دانش بنیان و فناور مستقر در ناحیه نوآوری شریف هم به طرح مسائل و دغدغه های خود پرداختند و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی هم در موارد مقتضی، دستور پیگیری صادر کرد.
گفتنی است، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی بامداد امروز سه شنبه ۲۰ تیرماه، علاوه بر حضور در نشست مشترک با رئیس دانشگاه صنعتی شریف و رئیس پارک علم و فناوری این دانشگاه، از برخی شرکتهای دانش بنیان مستقر در ناحیه نوآوری شریف بازدید نمود.


منبع:

1402/04/22
16:30:55
0.0 / 5
289
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک