معاون وزارت بهداشت:

آثار اجرای برنامه های وزارت بهداشت در جوانی جمعیت مشهود است

آثار اجرای برنامه های وزارت بهداشت در جوانی جمعیت مشهود است

به گزارش آزینیک، معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آثار اجرای برنامه های وزارت بهداشت در جوانی جمعیت را در کشور مشهود و ملموس اعلام نمود.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر حسین فرشیدی در انتها هجدهمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت و سلامت خانواده که امروز در ستاد وزارت برگزار شد، اظهار داشت: آمار و ارقام نشان داده است برنامه هایی که از سال ۱۴۰۰ در وزارت بهداشت شروع شد، نتایج آن در سال ۱۴۰۱ به بار نشسته و منجر به افزایش روند باروری در کشور شده است.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین برنامه های وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۲ جوانی جمعیت است که با پیگیری های مداوم وزیر بهداشت، برنامه های ویژه ای درحال اجراست.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه در هجدمین جلسه قرارگاه جوانی جمعیت و سلامت خانواده نمایندگان مجلس، شورایعالی انقلاب فرهنگی، معاونت های وزارت خانه و نمایندگان سازمان های ذیربط حضور داشتند و مصوبات قبلی مرور شد، اظهار نمود: در این نشست روی چند مبحث تاکید شد که یکی از آنها تقدیر از بهورزانی است که در افزایش موالید نقش داشته اند.
فرشیدی بیان نمود: قرارگاه جوانی جمعیت و سلامت خانواده در رابطه با برنامه های پیشگیری از سقط های عمدی و خودبخودی هم مصوبات خیلی خوبی داشته است که درحال پیگیری است.
طبق گزارش وبدا، او در آخر اظهار داشت: مطابق مصوبات قرارگاه، ارتقاء و افزایش مراکز درمان ناباروری در دانشگاه های علوم پزشکی بخصوص دانشگاه های دارای ناباروری بالا و جمعیت مسن، با تأمین اعتبار لازم در اولویت قرار می گیرد.
منبع:

1402/04/18
09:08:41
0.0 / 5
252
تگهای خبر: آموزش , پزشك , دانشگاه
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک