رئیس جمهور:

لازمه افزایش امید، اقدام و عمل است

لازمه افزایش امید، اقدام و عمل است

به گزارش آزینیک، رییس جمهور بهره برداری از کلان بیمارستان غدیر را همچون اقدامات ماندگار و امیدآفرین در کشور دانست و با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ترویج ایمان و امید در جامعه اظهار داشت: امیدآفرینی در جامعه به صرف سخنرانی میسر نخواهد شد بلکه اقدام و عمل مجریان و همین طور تبیین این اقدامات است که منجر به امیدواری در جامعه می شود.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در آیین افتتاح کلان بیمارستان غدیر که بامداد امروز جمعه همزمان با عید سعید غدیر خم برگزار گردید، با ابراز خرسندی از همزمانی بهره برداری از این پروژه بزرگ درمانی با عید امامت و ولایت اظهار داشت: امیدواریم به برکت این روز بزرگ و با عظمت کادر درمانی در انجام وظایف خود موفق بوده و همه بیماران سلامتی خودرا بازیابند.
رئیسی در ادامه در تفسیر پیام های واقعه بزرگ غدیر با طرح این پرسش که ولایت چیست و ولی کیست؟ اضافه کرد: در کلام نبی مکرم اسلام (ص) معنای ولایت گوش شنوا داشتن نسبت به ولی و اطاعت کردن از وی در میدان عمل است.
رییس جمهور با اعلان اینکه جریان امامت در طول تاریخ استمرار داشته و امروز و در زمان غیبت نیز در حاکمیت ولایت فقیه و مردم سالاری دینی تجلی یافته است، اضافه کرد: این که در طول ۴۴ سال قبل در این کشور هر سال یک دفعه به آرای مردم مراجعه شده از افتخارات نظام مردم سالار ما است.
رئیسی در بخش بعدی سخنانش بهره برداری از کلان بیمارستان غدیر را همچون اقدامات ماندگار و امیدآفرین در کشور دانست و با یادآوری تاکیدات رهبر معظم انقلاب در ترویج ایمان و امید در جامعه گفت: امیدآفرینی در جامعه به صرف سخنرانی میسر نخواهد شد بلکه اقدام و عمل مجریان و همین طور تبیین این اقدامات است که منجر به امیدواری در جامعه می شود.
رییس جمهور با قدردانی از همت فرماندهان سپاه پاسداران، تلاش گران قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و همه مسئولان، مهندسان، مشاوران و پزشکان دست اندرکار این پروژه بزرگ ملی اشاره کرد: این که در فاصله کوتاهی شاهد افتتاح دو کلان بیمارستان در کشور هستیم نشان از ظرفیتهای بسیار بالا و همین طور توان مهندسی و کادر درمانی در کشور است.
رئیسی همین طور با قدردانی از نقش آفرینی و درخشش کادر درمانی کشور در روزهای همه گیری بیماری کرونا به روح همه شهدای مدافع سلامت کشور درود فرستاد.
رییس جمهور دلیل نامگذاری بیمارستان شهدای تجریش را مربوط به اوایل انقلاب و افتخارآفرینی مردم متدین و انقلابی این منطقه در دفاع از آرمان ها و ارزش ها دانست و اضافه کرد: کسانی که از دیگر نقاط برای سکونت به این منطقه نقل مکان کرده اند همیشه باید به اصالت و هویت دینی و انقلابی منطقه تجریش توجه داشته باشند.
رئیسی در ادامه با اعلان اینکه مسئله بهداشت مقدم بر درمان است، بر ضرورت توجه توامان به بهداشت جسمی و معنوی اصرار کرد و اظهار داشت: در فرهنگ علوی (ع) مسئله بهداشت مورد توجه خاص بوده که خوشبختانه این فرامین در شیوه ها و روش های درمانی پزشکان ما نیز همیشه مورد توجه بوده است.
رییس جمهور با تأکید بر این که مراکز علمی و پزشکی ما نباید فقط به فرمول ها و روش های درمانی اثبات شده در لابراتوار ها اکتفا کنند، اشاره کرد: حتما باید از ابتکارات، کشفیات علمی و تجربی و همین طور حرف های جدید استقبال کرد، گو اینکه امروز طب سنتی در کنار طب مدرن مورد توجه قرار گرفته است.
رئیسی در ادامه توجه به مسئله بهداشت را از اولویت های مهم دولت برشمرد و با اشاره به طرح موفق و بسیار عالی پزشک خانواده که به جلوگیری از مراجعات غیرضروری به مراکز درمانی منجر می شود، از وزیر بهداشت خواست طی یک نشست رسانه ای راهبردها و اقدامات دولت در حوزه بهداشت خصوصاً در نقاط کم برخوردارتر کشور را برای جامعه پزشکی و عموم مردم تبیین کند.
رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود بر توجه به موضوع مهم اخلاق پزشکی و ارزش های حاکم بر روابط پزشک و بیمار اصرار کرد و از کادر درمانی خواست با بیماران و خانواده های آنها به شکلی همراهی داشته باشند که فرد بیمار یا خانواده او به جز درد بیماری مشکل دیگری نداشته باشد.
رئیسی ارتقا و گسترش گردشگری سلامت را همچون مزایای افتتاح کلان بیمارستان غدیر برشمرد و با اعلان اینکه پزشکان و متخصصان ما در عرصه سلامت کشور را به جایگاه بسیار مطلوبی رسانده و دراین عرصه افتخارآفرینی کرده اند، اظهار داشت: امروز وضعیت گردشگری سلامت در کشور ما به نحوی است که شهروندان خیلی از کشورهای منطقه به سبب تفاوت هزینه و تخصص در درمان، استفاده از خدمات درمانی و پزشکی ایران را به کشورهای اروپایی ترجیح می دهند.
رییس جمهور در آخر همین طور با تأکید بر ضرورت حفظ شأن و جایگاه جامعه پزشکی کشور اظهار داشت: صنف باارزش پزشکی، پرستاری و کادر درمان که از افتخارات کشور هستند همیشه باید محترم شمرده شوند و اگر هم جایی از طرف پزشکی تخلفی صورت گرفت، این مسئله نباید به کل جامعه پزشکی تعمیم داده شود.
منبع:

1402/04/17
09:43:42
0.0 / 5
358
تگهای خبر: پزشك , خدمات , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزینیک