ازسرگیری تولید2 داروی بیماران پیوندی با یک چهارم قیمت نمونه خارجی

ازسرگیری تولید2 داروی بیماران پیوندی با یک چهارم قیمت نمونه خارجی

به گزارش آزینیک، مدیرعامل تیپیکو از واردات مواد اولیه تولید دو داروی اساسی برای بیمارانی که مبادرت به پیوند عضو کرده اند، اطلاع داد.


منصور نکویی نیا، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری دارویی تامین(تیپیکو) در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: طی روزهای گذشته ترخیص مواد اولیه تولید دو دارو برای بیمارانی که پیوند عضو داشته اند صورت گرفته و بر این اساس تولید این دو دارو از سر گرفته شده است.
وی ضمن اشاره به وقفه ای که طی ماه های گذشته در واردات مواد اولیه دو داروی "سیکلوسپورین" و "تاکرولیموس" رخ داده بود، اظهار داشت: بعد از انجام بررسی ها و آزمایشات لازم روی مواد اولیه وارداتی، حالا تولید مجدد این دو دارو در شرکت زهراوی به صورت سه شیفت دنبال می شود و طی روزهای آینده شاهد توزیع این دارو در داروخانه ها و مراکز درمانی خواهیم بود.

قیمت سه تا چهار برابری نمونه های خارجی
نکویی نیا تصریح کرد: نمونه های وارداتی این داروها قیمتی حدود سه تا چهار برابر تولید داخل را دارند و با تولید این داروها که به کمک شرکتهای دانش بنیان عملیاتی شده، شاهد کاهش قابل توجه هزینه های این دسته از بیماران هستیم.
وی در رابطه با کیفیت این محصولات در مقایسه با نمونه های خارجی آنها توضیح داد: با توجه به این که محصولات شرکت تولیدکننده این داروها تحت لیسانس شرکت روش(Roche) سوئیس است، تمامی روند تولید دارو از صفر تا ۱۰۰ توسط این شرکت رصد و ممیزی می شود و بر این اساس میتوان این اطمینان خاطر را داد که کیفیت این داروها در قیاس با نمونه های خارجی آنها برابری می کند.
مدیرعامل تیپیکو در رابطه با این دو دارو اظهار داشت: "سیکلوسپورین" که با نام تجاری "ایمینورال" وارد بازار می شود و "تاکرولیموس" یا "کوگرافت" داروهایی هستند که برای بیمارانی که پیوند عضو انجام داده اند مورد استفاده قرار می گیرند تا با مهار سیستم ایمنی بدن مانع از آن شوند که سیستم ایمنی عضو پیوندی را دفع کند.
منبع:

1402/04/15
15:53:07
0.0 / 5
422
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزینیک