رئیس صندوق نوآوری مطرح كرد؛

حمایت بلاعوض از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه ها

حمایت بلاعوض از حضور شرکت های دانش بنیان در نمایشگاه ها

به گزارش آزینیک، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: از حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های داخلی و خارجی حمایت بلاعوض می نماییم.به گزارش آزینیک به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، دکتر محمدصادق خیاطیان ضمن بازدید از چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین المللی شهر هوشمند ایران، از پاویون شرکتهای دانش بنیان در این نمایشگاه بازدید نمود.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در حاشیه این بازدید عنوان کرد: امروزه حوزه شهر هوشمند در دنیا، یکی از حوزه های جدید، جامع و بزرگ فناوری تلقی می شود و حضور گسترده فناوری های متفاوت در این بستر همچون زمینه های مهم توسعه گونه های مختلف فناوری است.
دکتر خیاطیان افزود: در زمینه فناوری های هوشمند میتوان به زمینه هایی چون اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، محاسبات ابری و... اشاره نمود که هر یک از به روزترین و تازه ترین فناوری ها در دنیا به شمار می آیند.
وی ضمن اشاره به اهمیت شهر هوشمند عنوان کرد: شهروندانی که می خواهند از خدمات حوزه شهری استفاده کنند، در بستر فناوری، با فرایندی سریع تر، هموارتر، باکیفت تر و کارآمدتر، این خدمات را دریافت خواهند کرد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به اینکه در سال های اخیر، شرکتهای دانش بنیان کشورمان کارهای خودرا در زمینه فناوری های تشکیل دهنده شهر هوشمند، با مقیاس بسیار قابل توجهی توسعه داده اند، عنوان کرد: نمایشگاه شهر هوشمند، جلوه بسیار کوچکی از دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان در حوزه فناوری های مبتنی بر شهر هوشمند است.
وی اشاره کرد: تلاش می نماییم با حمایت بلاعوض از حضور شرکتهای دانش بنیان در نمایشگاه های داخلی و خارجی، فرایند تجاری سازی، بازاریابی و بهم رسانی شرکتها و مشتریان آنها را تسهیل کرده و بعنوان نهاد مالی حامی نوآوری، در توسعه دستاوردهای شرکتهای دانش بنیان، نقش آفرینی نماییم.
گفتنی است در حاشیه این بازدید، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن گفتگو با مدیران شرکتهای دانش بنیان حاضر در پاویون، در جریان مسائل و دغدغه های آنها در زیست بوم نوآوری کشور قرار گرفت و در موارد مقتضی، دستور پیگیری صادر کرد.
دکتر خیاطیان همینطور از دستاوردهای شرکت مهندسی و ساخت برق و کنترل مپنا در نمایشگاه شهر هوشمند بازدید نمود.
در نمایشگاه شهر هوشمند ایران، ۲۴ شرکت دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در چارچوب یک پاویون اختصاصی به عرضه دستاوردها و محصولات خود پرداخته اند.
 


منبع:

1402/04/13
13:24:47
0.0 / 5
346
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزینیک