در جلسه هیئت عامل صندوق نوآوری؛

تصویب برنامه پشتیبانی از صادرات محصولات دانش بنیان

تصویب برنامه پشتیبانی از صادرات محصولات دانش بنیان

آزینیک: آزینیک: در ششمین جلسه هئیت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی، برنامه پشتیبانی از صادرات محصولات دانش بنیان به تصویب رسید.به گزارش آزینیک به نقل از صندوق نوآوری و شکوفایی، ششمین جلسه هیئت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی به ریاست محمدصادق خیاطیان در محل صندوق نوآوری با حضور اعضا اجرا شد.
در ششمین جلسه هیئت عامل دور چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی، اعطای حدود ۱۱۸ میلیارد تومان به ۴ شرکت دانش بنیان به تصویب رسید.
همچنین در این نشست، ضمن ارائه گزارش آماری صادرات شرکت های دانش بنیان و مرور خدمات موجود و اقدامات قبلی صندوق در عرصه صادرات، برنامه جدید حمایت صندوق از توسعه صادرات دانش بنیان مشتمل بر «توانمندسازی صادراتی»، «شبکه سازی صادراتی» و «تامین مالی صادراتی» به تصویب رسید.
از جمله سیاست های حاکم بر این برنامه می توان به همکاری و هم افزایی با سایر دستگاه های اجرائی، تمرکز بر بازار همسایگان و کشورهای منطقه همسو با سیاست های کلان دولت، اولویت گذاری و تمرکز بر حوزه های مشخص «محصول / بازار هدف»، طراحی و عرضه خدمات جدید متناسب با نیاز شرکت های دانش بنیان، و استفاده حداکثری از ظرفیت اکوسیستم صادراتی کشور اشاره نمود.
انتظار می رود با اجرای این برنامه که انواع روش ها و مدلهای صادرات همچون تولید فراسرزمینی محصولات دانش بنیان را پشتیبانی می کند، میزان صادرات این محصولات نسبت به سال قبل ۴۰ درصد افزایش یابد.
در این جلسه همین طور بمنظور تقویت خدمات صادراتی صندوق نوآوری و شکوفایی، تشکیل کمیته توسعه صادرات و امور بین الملل به تصویب اعضای هیئت عامل رسید. جزییات این برنامه حمایتی در قالب یک رویداد ویژه، رونمایی خواهد شد.


منبع:

1402/04/01
20:21:31
0.0 / 5
355
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک