با حمایت معاونت علمی؛

شروع فعالیت مرکز نوآوری مغز با رویکردهای بین رشته ای

شروع فعالیت مرکز نوآوری مغز با رویکردهای بین رشته ای

آزینیک: مرکز نوآوری مغز با هدف بسترسازی برای انجام کارهای آموزشی، پژوهشی و فناورانه با رویکرد های بین رشته ای کار خودرا شروع کرد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، شروع به کار این مرکز با حضور سید محمد مهدوی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و عبدالرضا پازوکی رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران آغاز شد.
این مرکز با برخورداری از لابراتوار های تحریک مغز، ثبت سیگنال های مغز، واقعیت مجازی، عصب شناختی، ارزیابی و توانبخشی شناختی و بیوفیدبک فعالیت خواهدنمود.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در مراسم گشایش این مرکز، اظهار داشت: با بوجودآوردن مرکز نوآوری مغز، باید کارهای آموزشی، پژوهشی و درمانی با رویکرد های بین رشته ای در فضای هماهنگ و منسجم صورت گیرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز در این مراسم با اشاره به این که علوم اعصاب در اولویت کارهای علمی و آموزشی این دانشگاه قرار دارد، برای همکاری در امر توسعه مرکز نوآوری مغز اعلام آمادگی کرد و اظهار داشت: ایجاد مرکز نوآوری مغز دستاوردهای مفید و موثری در سطح جامعه به همراه داشته باشد.
همچنین در این مراسم میر فاضلی رییس مرکز نوآوری مغز با ارائه گزارشی از روند ایجاد و فعالیت این مرکز با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، برگزاری دوره های مهارتی کوتاه مدت حرفه ای بین رشته ای، کارگاه های آموزشی، آموزش دستیاران، همکاریهای بین المللی، همایش های سالانه، همکاری در تکمیل پروژه بانک مغز، جذب و تربیت پژوهشگر، جذب منابع پشتیبانی از پژوهش، ایجاد شبکه بین دانشگاهی در عرصه سلامت و توانبخشی را همچون اهداف و برنامه ها عنوان نمود.
وی اضافه کرد: پژوهش های کاربردی نوآورانه، طراحی نرم افزارهای واقعیت مجازی برای بازتوانی شناختی و همین طور توسعه پژوهش های کاربردی در قالب پروتکلهای جدید تشخیص و درمان، از دیگر کارهای مرکز نوآوری مغز است.


منبع:

1402/03/27
16:52:03
0.0 / 5
342
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک