یك مقام مسئول وزارت علوم خبر داد؛

جذب نیروی پسادکتری فناوری در شرکتهای مستقر در پارک

جذب نیروی پسادکتری فناوری در شرکتهای مستقر در پارک

آزینیک: سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم از جذب و اشتغال فارغ التحصیلان دکتری در شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری آگاهی داد.امید رضایی فر در گفتگو با خبرنگار مهر، از اجرای طرح پسادکتری فناوری آگاهی داد و درباره ی جزییات آن اظهار داشت: این طرح با رویکرد زمینه سازی اشتغال فارغ التحصیلان دکتری و البته همه فارغ التحصیلانی که مدرک عالیه تری نسبت به لیسانس دارند، در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم افزود: این افراد برای همکاری با شرکت های داخل پارک های علم و تکنولوژِی، داخل مجموعه ها مستقر می شوند و ۸۰ درصد حقوق استادیار دانشگاه بر طبق بخشنامه پسادکتری در وزارت علوم به آنها پرداخت می شود.
رضایی فر با اشاره به این که این طرح با هدف تقویت همکاری بین واحدهای دانش بنیان و فناور با دانشگاه های کشور و ارتقا توان پاسخگویی دانشگاه ها به نیازهای جامعه ارائه شده است، اضافه کرد: البته ارتقای مهارت های تخصصی پژوهشگران و جلوگیری از خروج نخبگان نیز از دیگر اهداف این طرح بشمار می رود.

این مقام مسئول وزارت علوم اضافه کرد: این طرح در امتداد اجرائی کردن سیاست های وزارت عتف در عرصه فناورانه و همین طور اجرائی کردن بخشنامه پشتیبانی از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین مطرح گردیده است.

وی با اشاره به این که این طرح امسال برای اولین بار اجرائی می شود، اظهار داشت: با توجه به این که در ابتدای این مسیر قرار داریم، بودجه طرح از طرف معاونت فناوری تامین شده اما در تلاش هستیم که بودجه از سمت پارک ها و یا شرکت های مستقر در پارک تامین شود.

رضایی فر در ادامه اشاره کرد: امسال طرح پسادکتری فناوری با ۵۰ نفر شروع می شود اما باتوجه به استقبالی که انجام شده و همین طور مساعدت هایی که شده، پیش بینی می نماییم سال ۱۴۰۲ تا حدود ۱۰۰ نفر پسادکتری فناوری داشته باشیم.

سرپرست معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم در آخر اظهار داشت: بیمه این عزیزان مطابق با بخشنامه پسادکتری وزارت علوم برقرار خواهد شد و امیدواریم با تامین منابع بیشتر سالهای آتی ظرفیت چندبرابری را نسبت به امسال جذب نماییم.

1402/03/20
10:43:21
0.0 / 5
282
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزینیک