دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی كشور:

70درصد مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی در حوزه فناوری است

70درصد مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی در حوزه فناوری است

به گزارش آزینیک، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور با اشاره به اینکه ۷۰ درصد مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی فناوری است، اظهار داشت: ۲۰ درصد مصوبات در حوزه فرهنگ و مابقی در سایر حوزه ها هستند.به گزارش آزینیک به نقل از مهر، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه بامداد چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی سمنان به میزبانی دفتر نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به اینکه در استان سمنان نیازها تبدیل به پروژه شده و پروژه ها با بُرش نیازهای فرهنگی در حال اجرا می باشد، تصریح کرد: در حوزه حجاب و عفاف باید کار علمی بر پایه دانش با تدبیر و برنامه ریزی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: امنیت غذایی یکی از مباحث بسیار مهمی است که باید سند این مهم را به صورت ویژه دنبال نماییم چون که ما را از وابستگی رها ساخته و خیلی از مشکلات معیشتی را برطرف می کند.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور همینطور افزود: راه بینی، رصد و دیده بانی علم، راهبرد و تدوین سند، راهبری و تعیین تکلیف برای دستگاههای متولی و راه سنجی و پیگیری اثربخشی مصوبات، همچون وظایف شورایعالی انقلاب فرهنگی است.
خسرو پناه با اشاره به اینکه ستاد رصد در شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور تشکیل و ۴۰ رصد خانه فرهنگی اجتماعی در کشور شناسایی شده و در اختیار شورایعالی انقلاب فرهنگی قرار دارد، تصریح کرد: مصوبات شورای فرهنگ عمومی برای دستگاههای اجرایی با ابلاغ نماینده ولی فقیه در استان و استاندار، لازم الاجرا است.
وی با اشاره به اینکه گزارش اثربخشی مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید در جلسات عرضه و تصمیمات عملیاتی در این شورا گرفته شود، اضافه کرد: تابحال ۷۰ درصد مصوبات شورایعالی انقلاب فرهنگی کشور در حوزه دانش و فناوری، ۲۰ درصد فرهنگی و مابقی سایر بوده است.


منبع:

1402/03/19
14:10:46
0.0 / 5
333
تگهای خبر: امنیت , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزینیک