مرور یك ماه اخیر؛

نگاهی به ۵ خبر خوب فناوری

نگاهی به ۵ خبر خوب فناوری

آزینیک: امضای موافقت نامه های همکاری و قراردادهای توسعه اقتصاد دانش بنیان درصنعت نفت به ارزش 500 میلیون یورو و رشد 108درصدی خدمات فناوری نانو از خبرهای خوب حوزه فناوری محسوب می شود.


دریافت 13 MB
به گزارش آزینیک به نقل از مهر، در یک ماه اخیر ۵ خبر مهم در عرصه فناوری خبرساز شد؛ نخست با امضای موافقتنامه ۵۰۰ میلیون یورویی بازار جدیدی برای شرکت های دانش بنیان نفتی بوجود آمد، به کمک این توافقنامه نیازهای گلوگاهی و صنعت نفت به کمک متخصصان و دانش بنیان ها حل می شود.
خبر دوم این بود که ایران رتبه چهارم جهان در علوم فناوری آب را به دست آورد و بالاتر از آلمان، انگلستان، کانادا، فرانسه، روسیه و ژاپن ایستاد.
سومین خبر مربوط بود به ساخت سامانه شبیه ساز ناوبری شناورهای نظامی با یک سوم قیمت نمونه خارجی. ساخت این محصول اقدامی بزرگ برای آموزش های نظامی بوده و قابلیت شبیه سازی ۴۰ بندر و ۳۸ شناور نظامی را دارد.
رشد ۱۰۸ درصدی خدمات فناوری نانو کشور به نسبت شاخص تولید کالا، چهارمین خبر مهم حوزه فناوری در یک ماه اخیر بود. شاخص تولید کالا و تجهیزات نانوفناورانه، رشد ۶ برابری را نشان میدهد و حدود ۲۰ درصد از تمام محصولات نانو به شاخصِ تجهیزات نانو تعلق گرفته است.
پنجمین خبر نیز درباره ی امضای ۵ قرار داد تولید بار اول توسط شرکت های نفتی به مبلغ ۱۱ میلیون یورو با شرکت های دانش بنیان بود.

1402/03/11
13:08:23
0.0 / 5
304
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان آزینیك
آزینیک