نکاتی که حجاج مبتلا به بیماری های قلبی باید به آن توجه کنند

نکاتی که حجاج مبتلا به بیماری های قلبی باید به آن توجه کنند

به گزارش آزینیک، حجاج مبتلا به بیماری قلبی در طول سفر حج باید مراقبت هایی را انجام دهند تا بیماری آنها تشدید نشود و سلامت آنها را به خطر نیندازد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا و بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ هر ساله گردهمایی عظیم سالیانه مسلمانان دنیا برای انجام فرایض حج، بزرگ ترین مراسم مذهبی دنیا را رقم می زند؛ ازاین رو یکی از مهم ترین چالش های پیش روی زائرین مراقبت بهداشت عمومی و فردی خواهد بود.
حجاج باید در مدت زمان محدود، تمام اعمال حج تمتع را در یک فضای فیزیکی محدود انجام دهند، ازاین رو تراکم جمعیت در طول سفر ۳۰ تا ۳۵ روزه سبب ایجاد تماسهای نزدیک غیرقابل اجتناب می شود که خود می تواند سبب شیوع بیماری های مختلف عفونی و مسری شود.
برخی افراد که عازم حج هستند امکان دارد بیماری های مختلفی داشته باشند؛ به آنها سفارش می شود حتما داروهای خویش را به همراه داشته باشند؛ بیماران قلبی، مبتلا به فشار خون و دیابتی حتما باید بیماری خود و اقدامات کنترل کننده آنرا در نظر بگیرند، در ضمن حتما مدیر کاروان را از بیماری خود آگاه کنند.
بیماران قلبی حتما باید در طول سفر مراقب رژیم غذایی خود باشند؛ در طول سفر به هیچ عنوان نباید گرسنه بمانند و در مصرف مواد غذایی نظم داشته باشند؛ فعالیت بدنی خویش را حتما کاهش دهند و برای دوری از گرمازدگی ساعات اوج گرما از هتل خارج نشوند.
بیماران قلبی در رژیم غذایی باید روزانه مرکبات داشته باشند و حتما از این مواد استفاده کنند؛ بیماران قلبی حتما باید داروهای خویش را سر وقت بخورند و به هیچ عنوان زمان مصرف آنها را جا به جا نکنند.
به بیماران قلبی سفارش می شود اضطراب و استرس نداشته باشند. همینطور به هیچ عنوان در اماکن شلوغ حضور نداشته باشند و تلاش کنند در زمان خنکی هوا به زیارت بروند.
عدم رعایت این موارد سبب افزایش ضربان قلب و شدت یافتن بیماری می شود، در صورت تنگی نفس یا درد قفسه سینه به پزشک کاروان رجوع کنند. در مسافرت حج به دلیل اضطراب یا احیانا در اثر مصرف بی رویه قرص های ضدبارداری توسط بانوان، خیلی از افراد از تپش قلب و درد شکایت دارند که در این صورت باید به پزشک کاروان رجوع کنند.
منبع:

1402/03/08
12:23:51
0.0 / 5
311
تگهای خبر: پزشك , مراقبت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
آزینیک