در تفاهم نامه ای مشترك صورت می گیرد؛

تقویت نظام مالی کسب وکارهای فناورانه و حوزه دانش بنیان

تقویت نظام مالی کسب وکارهای فناورانه و حوزه دانش بنیان

به گزارش آزینیک، تفاهمنامه ای مشترک میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی در جهت تقویت نظام مالی نوآوری حوزه دانش بنیان ها منعقد گردید.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، تفاهمنامه ای مشترک میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف تقویت زیست بوم نوآوری و توسعه کسب وکارهای فناورانه و نوآورانه برای تأمین منابع مالی پایدار در چارچوب یک همکاری مشترک؛ به امضای روح الله دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری و محمدصادق خیاطیان رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی رسید.
در این همکاری دوجانبه، معاونت علمی مأموریت یافته تا بخشی از منابع خویش را در جهت اجرای اهداف این توافق نامه از راه اعطای عاملیت؛ به صندوق نوآوری و شکوفایی تخصیص دهد و با استفاده از ظرفیت صندوق برای مدیریت منابع حمایتی صندوق توسعه ملی و عاملیت منابع سایر دستگاههای اجرایی برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان گام بردارد.
استفاده حداکثری از ظرفیت ها و امکانات حمایتی و اعتباری شورای راهبری همچون «اعتبار مالیاتی در رابطه با تحقیق و توسعه» و «سرمایه گذاری در جهت اجرای مفاد این توافق نامه» هم دیگر رسالتی است که معاونت علمی ذیل این توافق نامه بر عهده دارد.
در چارچوب این توافق نامه درخواست های متقاضیان باید از مسیرهای مختلفی شناسایی شده و مورد حمایت قرار گیرند. یکی از این مسیرها اینست که معاونت علمی نسبت به شناسایی و ارزیابی درخواست های متقاضیان اقدام و آنها را برای دریافت خدمات به صندوق ارائه کند، در این صورت صندوق متعهد خواهد بود ضمن استفاده حداکثری از ابزارهای لازم در مورد اهرمی سازی منابع، مطابق با معرفی نامه صادر شده و از محل منابع معاونت علمی نسبت به عرضه خدمات به این متقاضیان اقدام نماید.
در صورت پرداخت مستقیم هم صندوق باید ظرف مدت ۱۰ روز کاری بعد از تکمیل مدارک توسط متقاضی نسبت به پرداخت اقدام نماید. در این صورت، ریسک تأمین مالی بر عهده معاونت علمی است. همینطور صندوق اقدامات لازم برای وصول مطالبات را انجام خواهد داد.
مسیر دیگر اینست که این درخواست ها توسط صندوق نوآوری و شکوفایی ارزیابی شوند. در این صورت صندوق می تواند نسبت به ارزیابی درخواست های متقاضیانی که راسا به صندوق مراجعه نموده اند یا توسط دستگاههای اجرایی همچون معاونت علمی و ستادهای آن به صندوق معرفی شده اند اقدام نموده و ضمن استفاده حداکثری از ابزارهای لازم در مورد اهرمی سازی منابع نسبت به عرضه خدمات به آنها اقدام نماید. در صورتیکه این طرح ها توسط معاونت علمی هم تأیید شوند منابع مورد نیاز به صورت مساوی توسط معاونت و صندوق تأمین خواهد شد.


منبع:

1402/03/06
15:13:12
0.0 / 5
356
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزینیک