در دیدار وزرای بهداشت ایران و هند مطرح شد

گسترش تجارت بدون دلار با هند در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی

گسترش تجارت بدون دلار با هند در عرصه دارو و تجهیزات پزشکی

آزینیک: وزرای بهداشت ایران و هند در حاشیه اجلاس مجمع جهانی بهداشت در ژنو سوییس با یکدیگر ملاقات و گفتگو کردند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت کشورمان که جهت شرکت در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع جهانی بهداشت به ژنو مقر اروپایی سازمان ملل سفر کرده است در دیدار با دکتر منسوک مانداویا _ وزیر بهداشت هند بر گسترش همکاریهای دو کشور در حوزه های مختلف همچون علمی و دانشگاهی، پزشکی، دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد.
وی با اشاره به فعالیت ۸۵۰ مرکز تحقیقاتی در عرصه پزشکی در ایران، اظهار داشت: همکاری دراین زمینه با هند می تواند الگوی خوبی برای بسط همکاری ها باشد.
عین اللهی اظهار داشت: ارتباط دانشمندان علوم پزشکی دو کشور ایران و هند در سالهای اخیر استمرار داشته و همکاری برای پیشگیری و درمان بیماریهای مشترکی که در دو کشور وجود دارد، سودمند و لازم بنظر می رسد.
وی ادامه داد: حجم تجارت ایران و هند در یک سال قبل در عرصه محصولات سلامت محور بالا رفته و تقویت مناسبات دراین زمینه نیازمند تسهیل و تسریع فرایندها است.
وزیر بهداشت کشورمان همکاریهای مشترک شرکت های دانش بنیان ایران و هند را در تولید ایده های فناورانه و مواد اولیه دارویی، برای دو کشور فرصت خواند و اظهار داشت: مبادلات سلامت محور با هند می تواند مبتنی بر سیاست تجارت بدون دلار افزایش یابد.
دکتر منسوک مانداویا وزیر بهداشت هند نیز در این جلسه بر تشکیل کارگروهی مشترک برای بسط همکاری ها اصرار کرد.

لزوم گسترش مناسبات سلامت ایران و ونزوئلا
به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی و ماگالی گوتیرز_ وزیر بهداشت ونزوئلا در محل نمایندگی ایران در ژنو در حاشیه هفتاد و ششمین اجلاس مجمع جهانی سلامت در ژنو سوییس ملاقات و گفتگو کردند.
وزیر بهداشت کشورمان که جهت شرکت در هفتاد و ششمین اجلاس مجمع جهانی سلامت در ژنو سوییس حضور دارد، همین طور در دیدار وزیر بهداشت ونزوئلا، اظهار داشت: ایران توجه ویژه ای به کشورهای آمریکای لاتین به ویژه ونزوئلا دارد و توسعه همکاری ها در عرصه پزشکی میان دو کشور ضروری ست.
وی ادامه داد: مناسبات ایران و ونزوئلا در سالهای قبل و در عرصه سلامت، روند خوبی داشته که قابلیت گسترش دارد. مردم ایران کشور ونزوئلا را به خوبی می شناسند و امیدواریم ارتباطات مؤثری بین نظام های سلامت و دانشگاه های علوم پزشکی دو کشور شکل گیرد.
در این جلسه خانم ماگالی گوتیرز_ وزیر بهداشت ونزوئلا نیز با اشاره به سابقه همکاریهای ایران و نزوئلا در حوزه های مختلف، بر توسعه تبادلات در عرصه پزشکی با ایران اصرار کرد.
وزیر بهداشت ونزوئلا، اظهار داشت: همکاری با جمهوری اسلامی ایران در عرصه های پیشگیری و درمان بیماریهای غیر واگیر به ویژه مقابله با سرطان بسیار سازنده است.
در این جلسه قرار شد گروههای کارشناسی سیستم سلامت دو کشور با تشکیل کارگروهی مشترک، اسناد همکاریهای دوجانبه سلامت را پیش از سفر رئیس جمهور کشورمان به ونزوئلا تدوین و نهایی کنند.
بنابر اعلام وبدا، هفتاد و ششمین اجلاس مجمع سازمان بهداشت جهانی با حضورنمایندگانی از ۱۹۴ کشور جهان از ۳۱ اردیبهشت در ژنو سوییس شروع شده و تا ۹ خرداد ادامه دارد. دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت کشورمان که در صدر هیئتی برای حضور در این اجلاس به ژنو سفر کرده است، ضمن سخنرانی در مجمع عمومی، ملاقات و گفتگو با همتایان خود از کشورهای مختلف را در برنامه های خود دارد.1402/03/03
14:11:51
0.0 / 5
337
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزینیک