سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد

تولید 70 میلیون قوطی شیر خشک تا آخر سال

تولید 70 میلیون قوطی شیر خشک تا آخر سال

به گزارش آزینیک، سخنگوی وزارت بهداشت از تولید 70 میلیون قوطی شیر خشک تا آخر سال در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: اختصاص ارز ترجیحی به شیرخشک مورد نیاز بر حسب تعداد قوطی تولیدی ادامه یافته و باتوجه به اختلاف قیمت عرضه آن با بازار جهانی، نسبت به نظارت هوشمند بر زنجیره تامین شیر خشک از کارخانه تا داروخانه اقدام می شود.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، پدرام پاک آیین در این زمینه اظهار داشت: پنج شرکت پودر شیر مشهد، نستله ایران، بهداشت کار، نیکسان سلامت بهبود و شیر خشک نوزاد پگاه شهرکرد، تامین کننده شیر خشک عادی(رگولار) کشورند که برای تامین مواد اولیه این محصول ارز ترجیحی دریافت می کنند.
وی تصریح کرد: تولیدکنندگان ارز دریافتی را برای تامین مواد اولیه به یورو و بر حسب تعداد قوطی تولیدی دریافت می کنند.
دستیار وزیر بهداشت با اعلان اینکه میزان تولید شیر خشک در سال ۱۴۰۲ حدود ۷۰ میلیون قوطی خواهد بود، اضافه کرد: تدابیر لازم برای تامین ارز مورد نیاز این میزان شیر خشک اندیشیده شده و هم اکنون، همه شرکتها با حداکثر ظرفیت به تولید مشغول اند؛ بدین سبب مشکلی از نظر کمبود شیر خشک عادی (رگولار) در کشور وجود ندارد.
پاک آیین اشاره کرد: مواد اولیه شیر خشک موجود در بازار با ارز ۴۲۰۰ تومانی تهیه شده و باتوجه به اختلاف قیمت آن در بازار ایران با بازار جهانی، نظارت های سازمان غذا و دارو بر زنجیره تامین هوشمندسازی و تشدید شده است.
منبع:

1402/02/23
10:00:43
0.0 / 5
351
تگهای خبر: هوشمند
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آزینیک