دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاكید كرد؛

لزوم تقویت همکاریهای دو کشور ایران و روسیه در حوزه علم و فناوری

لزوم تقویت همکاریهای دو کشور ایران و روسیه در حوزه علم و فناوری

آزینیک: به گزارش آزینیک، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی بر همکاریهای دو کشور ایران و روسیه در حوزه علم و فناوری و بر لزوم تقویت این همکاری ها تاکید کرد.به گزارش آزینیک به نقل از مهر به نقل ازشورای عالی انقلاب فرهنگی، نشست عبدالحسین خسروپناه دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی و فورسنکو دستیار ویژه رئیس جمهوری و دبیر شورای علوم و فناوری روسیه با حضور هیئت همراه در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
همچنین دراین دیدارابعاد همکاریهای دو کشور در حوزه های علم و فناوری، بررسی و بر تقویت آن تاکید شد.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ایران یک کشور تمدنی و از میراث فرهنگی و علمی غنی برخوردار می باشد. البته کشور روسیه هم از پیشرفت علمی و فناوری خوبی برخوردار است، شاهد آن، این هست که هر کشوری که به فلسفه بها دهد، تمدن و پیشرفت دارد و کشور روسیه کشوری است که به فلسفه بها می دهد.
وی ضمن اشاره به این که مشترکات زیادی بین ایران و روسیه وجود دارد، اظهار داشت: اتحاد ایران و روسیه می تواند در مقابل سلطه جهانی بایستد.
خسروپناه افزود: یکی از طریق های که میتوان در مقابل امپریالیزم جهانی ایستاد، همکاریهای فلسفی، علمی و تمدنی است. هم ایران و هم روسیه رشد علمی و فناوری بسیار خوبی داشته اند و لازم است با برگزاری نشست هایی بین دو کشور، تبادل تجربیات صورت گیرد.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی بر همکاریهای دو کشور در حوزه علم و فناوری و بر لزوم تقویت این همکاری ها تاکید کرد.
فورسنکو اظهار داشت: امروز یک روز خوبی برای ما است. مساله همکاری ما به یک کیفیت خوب و مشخصی رسیده است. در این روند تمام مسائل از فلسفه شروع و به فلسفه ختم می شود.
وی ضمن اشاره به این که در چنین مکانی خوب است از یک نقطه نظر فلسفی نگاهی داشته باشیم به اتفاقاتی که پیرامون ما در جهان درحال اتفاق افتادن است، افزود: دنیا در معرض یک شکست تمدنی جدی می باشد.
دبیر شورای علوم و فناوری روسیه اضافه کرد: ایران کشوری است که در تاریخ تمدن بشری سهم جدی دارد. البته روسیه از نظر تاریخی شاید در مقابل کشور ایران جوان به حساب بیاید، اما در سده های اخیر سهم عمده ای در تاریخ داشته است.
وی بیان نمود: ما کشورهای تمدنی هستیم و در این شرایط دشوار مسئولیت های بزرگی را برعهده داریم و این مساله ای هست که خیلی ما را به هم نزدیک می کند.
فورسنکو افزود: یکی از وظایفی که شورای علوم و فناوری روسیه بر عهده دارد، پیشبینی کردن و به عمل آوردن یک برآورد دقیق از جریان توسعه علم و فناوری در دنیا است.
در پایان این نشست طرفین برای برگزاری یک نشست دوطرفه جهت تبادل تجربیات تفاهم کردند. همینطور همکاری بین دو شورا در حوزه علم و فناوری از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین در این دیدار بود.منبع:

1402/02/22
20:43:09
0.0 / 5
354
تگهای خبر: فناوری , كیفیت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
آزینیک