مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

وضعیت پوشش بیمه ای هزینه های درمان اوتیسم

وضعیت پوشش بیمه ای هزینه های درمان اوتیسم

به گزارش آزینیک، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان پوشش ۱۰۰درصدی هزینه های درمان بیماران اوتیسم در قسمت دولتی از جانب این سازمان بیمه گر، در عین حال اظهار داشت:


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی ناصحی _ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران، در همایش ۳+۲۰ انجمن اوتیسم ایران که در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، اظهار داشت: سال ۱۳۹۴ خدمت اساتید این رشته رسیدم و بعد از آن جلسات زیادی داشتیم که شاید بتوان اقدام مثبتی برای این عزیزان انجام داد. تلاش ما این بود که در بیمه پایه اقدامات مهمی انجام دهیم هرچند که اصلا کار راحتی نبود؛ چونکه اگر پیشگیری را در بیمه ها نداشتیم و بعضی از متخصصین معتقد بودند که پیشگیری بحثی در بیمه سلامت ندارد و ما تنها وظیفه درمانی داریم، اما خوشبختانه این سد شکسته شد و همکاری خوبی شکل گرفت و توانستیم در بیمه های پایه پوشش خویش را افزایش دهیم.
وی ادامه داد: الان ۱۰۰ درصد هزینه ها را در بیمه های پایه و صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج در قسمت دولتی و ۸۰ درصد در قسمت خصوصی، عمومی غیر دولتی و خیریه پوشش می دهیم. هم اکنون با ۴۲۵۸ مرکز طرف قرارداد هستیم و ۲۴۶۲ فرد طیف اوتیسم نشان دار شده اند، البته ما متوجه گلایه ها هم هستیم و مصمم هستیم با تمام توان کنار خانواده افراد طیف اوتیسم باشیم.
او افزود: امیدواریم مرکزی که امروز برای توانبخشی طیف اوتیسم کلنگ زنی شد در سایر نقاط کشور هم ساخته شود. از سوی دیگر باید برای آموزش پزشکان جهت شناسایی این بیماری هم اقدامات جدی صورت گیرد که بیماران را به سرعت تشخیص دهند.
ناصحی بر ضرورت نگارش راهنمای بالینی درمان برای افراد طیف اوتیسم تصریح کرد و اظهار داشت: هم اکنون خدمات در سامانه ها بارگذاری شده است و امیدواریم بتوانیم خدمت دهی مناسبی داشته باشیم. در آینده تمام بیماران عزیز طیف اوتیسم را بیمه خواهیم کرد و ذیل صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج هزینه ها را کاهش دهیم. خدمات روانشناسی، کاردمانی و... در تعرفه ها قرار دارد و خواهش ما از همکاران مرتبط پذیرش این بیماران است و ما با هر موسسه ای که بخواهد قرارداد ببندد آماده همکاری هستیم.
وی ادامه داد: پوشش داروها هم انجام شده است البته شماره ۱۶۶۶ ما به صورت شبانه روزی آماده خدمت رسانی به خانواده این افراد است.
به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، همینطور دکتر جعفر میعادفر - رئیس سازمان اورژانس کشور در این همایش اظهار داشت: حدودا یک سال و نیم قبل مراجعینی داشتیم که در ارتباط با خدمات اورژانسی افراد طیف اوتیسم بود و این امر سبب امضای تفاهمنامه ای در این حوزه شد. از همان زمان تلاش کردیم زیرساخت های این اقدام را فراهم نماییم و به دنبال آن مبادرت به آموزش پرسنل خود چه پر بخش دیسپچ و چه در قسمت عملیاتی نماییم.
او تصریح کرد: همینطور باید آموزش هایی به خانواده افراد طیف اوتیسم داده شود که بدانند در تماس با اورژانس چگونه شرح حال دهند. در این خصوص کد ویژه تماس با اورژانس برای افراد طیف اوتیسم طراحی شده است تا بمحض این تماس ما متوجه شویم خدمت گیرنده یک فرد طیف اوتیسم است. امیدواریم فوریت های پزشکی به این عزیزان در کوتاهترین زمان ممکن صورت گیرد.
منبع:

1402/02/16
13:21:13
0.0 / 5
347
تگهای خبر: آموزش , پزشك , خدمات , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزینیک