اعتراض شدید کارکنان کارخانه تسلا در شانگهای

اعتراض شدید کارکنان کارخانه تسلا در شانگهای

به گزارش آزینیک، کارگران کارخانه تسلا در شانگهای بعد از آنکه از کاهش پاداش عملکرد خود آگاه شدند، مطالب زیادی را در شبکه های اجتماعی برای جلب نظر مدیر تسلا و مردم چین انجام داده اند.به گزارش آزینیک به نقل از رویترز، کارخانه تسلا در شانگهای که در اواخر سال ۲۰۱۹ آغاز به کار کرد، بزرگترین مرکز تولید خودرو های برقی این شرکت است. این شرکت خودرو های مدل ۳ و مدل Y را برای بازار چین می سازد. این کارخانه حدود ۲۰۰۰۰ کارگر دارد و بیشتر از نیمی از تولید جهانی تسلا در سال ۲۰۲۲ را به خود مختص کرده است. چین از نظر حجم خودرو های تولیدی، دومین بازار بزرگ تسلا بعد از ایالات متحده است.
این کارخانه در ماه دسامبر تولید خویش را کم کرد و در واکنش به افزایش موجودی تولیدات به فروش نرفته، دوره تعطیلات خویش را در ژانویه تمدید کرد. در ۴ فوریه، یک حادثه در کارگاه جوشکاری در کارخانه مذکور منجر به مرگ یک کارگر شد.
پس از بررسی مبحث ادعا شد مدیریت بخش ایمنی این شرکت به صورت غیرمستقیم در بروز این حادثه نقش داشته است، اما مسئولیت مستقیم این رویداد بر عهده کارگر بوده است.
به بعضی از کارگران تسلا گفته شد که پاداش عملکرد آنها به علت همین رویداد کاسته می شود و بنابراین آنها در شبکه های اجتماعی اعتراض کردند. البته به نظر می آید علت اصلی این اقدام کاهش فروش تولیدات تسلا در چین باشد. این شرکت در برابر اعتراضات کارکنانش هنوز واکنشی از خود نشان نداده است.


منبع:

1402/01/28
12:07:07
0.0 / 5
409
تگهای خبر: فروش
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزینیک