آماده باش ۱۰۶۶ بیمارستان در تعطیلات نوروزی

آماده باش ۱۰۶۶ بیمارستان در تعطیلات نوروزی

به گزارش آزینیک، وزیر بهداشت، اظهار داشت: روزانه 47 هزار پزشک متخصص و 4500 پزشک فوق تخصص تنها در 664 بیمارستان دانشگاهی در تعطیلات نوروز فعالیت داشته اند و هزار و 66 بیمارستان کشور در این ایام در آماده باش بوده اند.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر عین اللهی در حاشیه بازدید از بیمارستان لقمان حکیم تهران، اظهار داشت: به سبب مراجعات مردم در روزهای تعطیلات، بازدید از بیمارستان های کشور جزئی از برنامه های نوروزی ما است.
وی ادامه داد: بیمارستان لقمان از بیمارستان های اصلی جنوب غرب تهران و مرکز پذیرش مسمومین است. خوشبختانه این بیمارستان از نظر نیروی انسانی متخصص، کادر درمانی و پرستار در وضعیت خوبی به سر می برد.
وی افزود: روزانه ۴۷ هزار متخصص و ۴۵۰۰ فوق تخصص در ۶۶۴ بیمارستان دانشگاهی مشغول به کارند و تمام ۱۰۶۶ بیمارستان ما آماده باش هستند.
عین اللهی با بیان اینکه در ایام تعطیل، اولویت با پذیرش بیماران اورژانسی است، اظهار داشت: مراجعات به بیمارستان های دولتی در تعطیلات نوروز بیش از بخش خصوصی است و اولویت در پذیرش، بیماران اورژانسی و سانحه دیده است و بیمارستان ها و کادر پزشکی برای پذیرش این بیماران در حالت آماده باش به سر می برند.
وی اشاره کرد: سامانه ۱۹۰ وزارت بهداشت برای پذیرش شکایات احتمالی مردمی بصورت شبانه روزی فعال است و به این شکایات رسیدگی می شود.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ماموریت های اورژانس در تعطیلات نوروز ۱۴۰۲ بیش از ۵۸ درصد بالا رفته است، اظهار داشت: از شروع سال تا حالا حدود ۱۴۴ هزار ماموریت اورژانسی و ۱۹ درصد افزایش در ماموریت های ترافیکی داشته ایم. در ماموریت های اورژانس در تعطیلات نوروز ۴۴ هزار و ۴۰۰ درمان در محل و ۵ هزار و ۶۷۱ انتقال بیمار به بیمارستان انجام شده است و ۷۶ بیمار نیز توسط بالگرد اعزام شده اند.
بنابر اعلام وبدا، عین اللهی در خاتمه اشاره کرد: در تعطیلات نوروزی، بهداشت کاران محیط علاوه بر ۱۳۶ هزار و ۷۰۰ بازرسی از مراکز مختلف، با هماهنگی مراجع قضایی مبادرت به پلمپ ۱۷۴۴ مرکز متخلف کرده اند و ۱۷۹۱ کیلوگرم مواد غذایی فاسد نیز معدوم شده است.1402/01/10
22:03:24
0.0 / 5
354
تگهای خبر: پزشك , دانشگاه , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزینیک