سازگار با محیط زیست؛

چین شیشه های زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت تولید کرد

چین شیشه های زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت تولید کرد

آزینیک: گروهی از دانشمندان رشته مهندسی مواد در چین شکل زیست تخریب پذیر و قابل بازیافت شیشه را با حداقل خسارت به محیط زیست ساخته اند.به گزارش آزینیک به نقل از سی جی تی ان، پژوهشگران مؤسسه مهندسی پروسه زیر نظر آکادمی علوم چین خانواده ای از شیشه های سازگار با محیط زیست با منشأ بیولوژیکی را با بهره گیری از اسیدهای آمینه و با یک روش صنعتی کلاسیک ساختند. آنها این اسیدهای آمینه را با روش های شیمیایی اصلاح کردند تا پیش از تجزیه مایعی فوق العاده خنک تشکیل گردد.
وجود شیشه جهت زندگی انسان لازمست، اما استفاده گسترده از شیشه های غیرقابل تجزیه در محیط زیست که بطور طبیعی قابل حذف نیستند، موجب خطرات زیست محیطی طولانی مدت می شود.
چالش اصلی تولید شیشه با منشأ بیولوژیکی، این است که مولکول های آن از نظر حرارتی ناپایدار هستند و تمایل دارند به آسانی در دماهای بالا تجزیه شوند.
اما شیشه های تولید شده توسط پژوهشگران چینی توانایی های خوبی در شکل دهی، حالت گیری و عبور نور دارند و این شیشه ها برای تولید مواد افزودنی چاپی سه بعدی و ریخته گری قابل قبول هستند.
به گفته پژوهشگران، این شیشه جدید بااینکه هنوز در مرحله آزمایشگاهی است، اما ممکنست نشان دهنده شکل گیری یک فناوری سبز برای تحقق آینده ای پایدار باشد.


منبع:

1402/01/04
14:15:49
0.0 / 5
363
تگهای خبر: صنعت , فناوری
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزینیک