تامین و توزیع داروهای موردنیاز کشور توسط شرکت پخش سهاهلال

تامین و توزیع داروهای موردنیاز کشور توسط شرکت پخش سهاهلال

آزینیک: در سال قبل شرکت پخش سهاهلال در امتداد رسالت ذاتی خود، همزمان با کمبود شدید اقلامی همچون آنتی بیوتیک ها، مبادرت به توزیع در سطح داروخانه های منتخب سازمان غذا و دارو و مراکز درمانی کرد که این روند همچنان با قوت ادامه دارد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، دکتر عسکری درباب اقدامات شرکت پخش سهاهلال از شروع سال جاری تا حالا اظهار داشت: این مجموعه در امتداد رسالت ذاتی خود، همزمان با کمبود شدید اقلامی همچون آنتی بیوتیک ها، مبادرت به توزیع بیش از۵۰ تن انواع داروهای آنتی بیوتیک در سطح داروخانه های منتخب سازمان غذا و دارو و مراکز درمانی کرد که این روند همچنان با قوت ادامه دارد.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی در توضیح این مطلب اضافه کرد: شرکت پخش سها هلال بمنظور تامین و توزیع اقلام دارویی هموطنان در سراسر کشور و خاصه مناطق کم برخوردار بوسیله ۱۶ مرکز توزیع در نقاط مختلف کشور تلاش دارد با توزیع مویرگی انواع داروها تمامی مناطق ایران را در قالب طرح همپوشانی تحت پوشش خدمات دارویی هلال احمر برده و در مقاطع مختلف زمانی و در وضعیت بحران های دارویی و کمبود بازار؛ با تامین اقلامی همچون داروهای آنتی بیوتیک و سرم های نمکی طبق برنامه اعلامی سازمان غذا و دارو و معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی، سهمی در تحقق برنامه های ملی سلامت ایفا کند.
به گفته ی ایشان، امسال بنا برآمارهای موجود بیش از ۲۱ درصد اقلام توزیعی شرکت پخش سها مربوط به داروها و تجهیزات پزشکی تولیدی شرکت های تحت پوشش سازمان و اقلام تامینی شرکت تجاری سها کیش بوده است.
عسکری یکی از سیاست های راهبردی شرکت پخش سها هلال را مشارکت در برنامه های ملی همچون راهپیمایی عظیم اربعین حسینی بوسیله تامین و توزیع داروهای مورد نیاز زوار اباعبدالله الحسین دانست و افزود: امسال با هماهنگی سازمان حج و زیارت بوسیله مراکز توزیع سها هلال در استان های کرمانشاه و ایلام، داروهای مورد نیاز در اختیار مراکز درمانی و داروخانه های منتخب قرار گرفت.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی ادامه داد: اجرای طرح GPS پرتابل آنلاین– سامانه هوشمند نظارت و پایش بر زنجیره دما و رطوبت- بعد از ۶ ماه آزمایش موفق توسط شرکت پخش سها هلال اقدامی بسیار باارزش شمرده می شود که برای نخستین بار توسط این مجموعه در سراسر کشور به انجام می رسد.
منبع:

1401/12/29
13:11:21
0.0 / 5
315
تگهای خبر: آنلاین , پزشك , تجاری , خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزینیک