با اعلام پارك فناوری پردیس؛

شروع ثبت نام رقابت ملی پهپادها در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳

شروع ثبت نام رقابت ملی پهپادها در نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳

آزینیک: بنا بر اعلام پارک فناوری پردیس، ثبت نام رقابت ملی پهپادها در نمایشگاه اینوتکس 2023 شروع شد.به گزارش آزینیک به نقل از پارک فناوری پردیس، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری «اینوتکس ۲۰۲۳» مقرر است برای اولین بار، شاهد برگزاری مسابقات تقاضا محور سالانه پهپادها در سطح حرفه ای با حضور تیم های آزاد، دانشجویی و دانش آموزی باشد.
برگزاری رویداد ملی سالانه تکنولوژی های جدید در حوزه پهپادها توسط واحد علوم و فناوری پردیس دانشگاه آزاد طرح ریزی شده است.
این رویداد مقرر است همزمان با نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۳ در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ برگزار گردد. محورهای این همایش در حوزه برگزاری لیگ های حرفه ای در زمینه پهپادهای پزشکی امداد و نجات، جابجایی و رساندن دارو به بیمار، پهپادهای آتش نشان و پهپادهای شستشوی نمای ساختمان ها است. همین طور مقرر است مسابقه آزاد پهپادهای سرعتی (Race) نیز در فضای باز برگزار گردد.
برگزاری مسابقات تقاضا محور پهپادها در سطح حرفه ای، برگزاری مسابقات لیگ های استاندارد پهپادها در سطح دانشجویی، برگزاری مسابقات لیگ های مقدماتی در سطح دانش آموزی، نشست های علمی در زمان برگزاری رویداد، نمایشگاه معرفی توانمندی های شرکتهای فعال در حوزه پهپادها، پنل های گفتگو در حوزه فناورهای مورد استفاده در پهپادها از محورهای اصلی این رویداد است. همین طور سخنرانی افراد برجسته در زمینه های مرتبط پهپادها، تورهای علمی و فناورانه برای آشنایی بیشتر دانش آموزان، دانشجویان و علاقمندان حوزه پهپادها، برگزاری کارگاه ها (workshop) با هدف توانمندسازی دانش آموزان، دانشجویان و علاقمندان حوزه پهپادها و نمایشگاه موضوعات جنبی در رابطه با فناوری نظیر حوزه انرژی نیز از دیگر بخش هایی است که برای این رویداد برنامه ریزی شده است.
بسترسازی برای ایجاد زیرساخت های اجرائی و علمی لازم در زمینه پرنده های هدایت پذیر از دور (پهپادها)، از اهداف اصلی دبیرخانه نمایشگاه اینوتکس و دانشگاه آزاد اسلامی برای برگزاری این مسابقات است.

1401/12/26
23:42:33
0.0 / 5
318
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزینیک