با انعقاد قرارداد ۹۰ میلیون دلاری؛

رونق صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها و دانشگاه ها

رونق صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها و دانشگاه ها

به گزارش آزینیک، بر مبنای انعقاد تفاهمنامه ای مقرر است صنعت پتروشیمی با استفاده از ظرفیت دانش بنیانها رونق بگیرد.به گزارش آزینیک به نقل از معاونت علمی، همکاریهای مشترک ۴ جانبه برای تحقق تحول دیجیتال در صنعت پتروشیمی شروع شد. توافقی که ارکان اصلی آنرا شرکتهای دانش بنیان، دانشجویان و اساتید دانشگاه شریف می سازند.
توافق نامه مشترک چهارجانبه در زمینه تحول دیجیتال بین «معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری»، «یک شرکت پتروشیمی»، «دانشگاه صنعتی شریف» و «یک زیست بوم نوآوری» در جهت همکاری مشترک و استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و ظرفیت علمی اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف، به امضا رسید.
این توافق نامه با هدف حل چالش های صنعت پتروشیمی در زمینه های «تحول دیجیتال»، «بهینه سازی مصرف آب و انرژی»، «مدیریت پساب»، «فراهم سازی زمینه شناسایی مسئله های صنعت» و «ارائه راه کارهای علمی با استفاده از ظرفیت شرکتهای دانش بنیان و همکاری اعضای هیأت علمی دانشگاه»، منعقد گردید.
امکان عقد قرارداد تولید بار اول ۹۰ میلیون دلاری برای دانش بنیان ها
حمید ذوالفقاری معاون اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهمنامه به نقش معاونت در رشد و بالندگی شرکتهای دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از رسالت های این نهاد؛ قبول ریسک استفاده از محصولات شرکتهای دانش بنیان داخلی است.
وی اضافه کرد: معاونت علمی بر مبنای مأموریت های اصلی خود، به صورت کامل از مدیران جسور و دلسوز حمایت می کند و سال جاری با وجود تمام محدودیت ها امکان عقد قرارداد تولید بار اول به میزان ۹۰ میلیون دلار برای شرکتهای دانش بنیان فراهم گشته است.
بر اساس توافقات صورت گرفته، مقرر شد شرکت پتروشیمی، در جهت اجرای پروژه های اولویت دار خود، تا سقف ۵۰۰ میلیاردریال در نهاد مالی مورد توافق تأمین اعتبار کند و بر مبنای بند ت ماده ۱۱ قانون جهش تولید دانش بنیان، این اعتبار از محل مالیات شرکت کسر خواهد شد.


منبع:

1401/12/25
13:02:18
0.0 / 5
329
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزینیک