پوشش جدید بیمه ای برای بیماران دیابتی و پرفشاری خون به علاوه جزئیات

پوشش جدید بیمه ای برای بیماران دیابتی و پرفشاری خون به علاوه جزئیات

به گزارش آزینیک، رئیس گروه داروی دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، از افزایش پوشش هزینه داروهای مورد نیاز بیماران دیابتی و پرفشاری خون در صندوق پشتیبانی از بیماران صعب العلاج اطلاع داد.


دکتر نوشین جزایری در گفتگو با ایسنا، درخصوص بسته خدمتی دارویی بیماران دیابتی و مبتلا به پر فشاری خون در صندوق بیماران خاص و صعب العلاج، اظهار داشت: پیرو ابلاغیه نسخه دیگر بسته صعب العلاج در دیماه توسط وزارت بهداشت، داروهای دیابت و پرفشاری خون در بسته صعب العلاج لحاظ شده و امکان بهره مندی از مزایای صندوق برای بیماران مشمول فراهم گشته است.
وی اضافه کرد: داروهای بسته دیابت شامل ۷ قلم از انسولین های قلمی زیر پوشش بیمه است که سهم مازاد آن در بسته صعب العلاج لحاظ شده است، ضمن این که ۱۶ قلم داروی خوراکی بیماران دیابتی برای نخستین بار در بسته لحاظ شده که ۷۰ درصد از هزینه ها در چارچوب بسته صعب العلاج تأمین می شود.
او خاطرنشان کرد: تا نیمه بهمن ماه طبق آمار دریافت شده، دیابت از نظر دارویی در رتبه چهارم هزینه دارویی صندوق صعب العلاج را به خود مختص کرده است، بهره مندی این بیماران از مزایای صندوق مبتنی بر نشان دار شدن در سامانه الکترونیک این سازمان است و در حال حاضر بالغ بر ۲۸۰ هزار نفر نشان دیابت داشته و از خدمات استفاده می نمایند.
جزایری در رابطه با پرفشاری خون هم اظهار نمود: سهم مازاد ۱۷ قلم داروی زیر پوشش بیمه درقالب صندوق لحاظ شده و برای ۱۰ قلم داروی غیر بیمه ای هم در بسته صعب العلاج سهم پرداختی در نظرگرفته شده است. در نیمه بهمن ماه داروهای پرفشاری خون هم به لحاظ هزینه ای در رتبه ششم هزینه های دارویی صندوق صعب العلاج قرار گرفتند و الان بالغ بر ۲۳۵ هزار بیمار مبتلا به پرفشاری خون در سامانه سازمان نشان دار شده و از مزایای صندوق بهره مند می شوند.
منبع:

1401/11/20
12:47:52
0.0 / 5
360
تگهای خبر: الكترونیك , خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزینیک