قرص جدید کرونا با عوارض جانبی کمتر

قرص جدید کرونا با عوارض جانبی کمتر

آزینیک: داده های جدید پزشکی حاکی از نتایج امیدبخش آزمایشات گروهی از متخصصان چینی روی یک قرص ضدویروسی جدید برای کنترل علایم شدید بیماری کووید 19 است که احتمالاً به سبب بهبودی سریعتر و عوارض جانبی کمتر، تاثیر بهتری نسبت به قرص ˮپاکسلوویدˮ، تولید شرکت ˮفایزرˮ خواهد داشت.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، این داروی خوراکی جدید برای درمان کرونا که VV116 نام دارد در مطالعات فاز سوم آزمایشات بالینی که در چین انجام شده، نتایج امیدبخشی را در درمان بیماری نشان داده به شکلی که در مهار بیماری خفیف تا متوسط در بیماران پرخطر به اندازه قرص پاکسلووید (Paxlovid) تأثیرگذار بوده و در عین حال عوارض جانبی کمتری داشته است.
نتایج فاز سوم آزمایش ها که در مجله پزشکی نیوانگلند انتشار یافته نشان میدهد درمان با این دارو عوارض جانبی کمتری نسبت به پاکسلووید دارد به نحوی که در آخر این مرحله از آزمایش، 67.4 درصد از بیمارانی که VV116 مصرف کرده بودند، عوارض جانبی را گزارش کردند، در صورتیکه این میزان در بیمارانی که به آنها پاکسلووید داده شده بود، 77.3 درصد بوده است.
به گزارش هلت دی نیوز، همین طور داروی VV116 در واکنش به مصرف همزمان با سایر داروها مانند داروی خواب، تشنج یا فشار خون بالا، عوارض جانبی و غیرمنتظره ی بمراتب کمتری را به همراه داشته است.
از طرف دیگر میانگین مدت زمان بهبودی برای مصرف کنندگان VV116 چهار روز و برای بیمارانی که پاکسلووید مصرف کردند، پنج روز بوده است. با اینحال هیچ یک از شرکت کنندگان در هر دو گروه که با دو داروی مختلف تحت آزمایش بودند نه فوت کردند و نه تا روز بیست وهشتم بعد از ابتلا، به نوع شدید بیماری گرفتار شدند.
منبع:

1401/10/17
10:48:34
0.0 / 5
358
تگهای خبر: پزشك , متخصص
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزینیک