گانودرما قارچی با خواص درمانی فراوان

گانودرما قارچی با خواص درمانی فراوان

به گزارش آزینیک، لرستان یک کارشناس گیاه پزشکی اظهار داشت: گانودرما دارای ترکیبات مؤثر و فعال و دارای سطح بالایی از موادی نظیر بتاگلوکان، پلی ساکاریدهای محلول در آب و بغیر از این موارد تری ترپن ها هستند که همگی آنها دارای اثرات آنتی اکسیدانی بوده و بالطبع دارای قدرت تحریک سلامت هستند.


مصطفی مریدی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه چای گانودرما یا چای ریشی، چایی است که از قارچ های خشک و یا پودر شده گانودرما تهیه می شود، اظهار داشت: برای تهیه چای گانودرما بهتر است که از قارچ های گانودرمایی که دارای رنگ سرخ هستند استفاده کنید.
وی افزود: این نوع قارچ ها دارای ترکیبات مؤثر و فعال و دارای سطح بالایی از موادی نظیر بتاگلوکان، پلی ساکاریدهای محلول در آب و بغیر از این موارد تری ترپن ها هستند که همگی آنها دارای اثرات آنتی اکسیدانی بوده و بالطبع دارای قدرت تحریک سلامت هستند.
مریدی در ارتباط با مزایای بهداشتی ناشی از مصرف چای گانودرما، عنوان کرد: بطور کلی فواید ناشی از مصرف این چای عبارت از اثر آن در پیش گیری از مبتلاشدن به سرطان، تقویت سیستم ایمنی بدن، کمک به کاهش فشار خون و بهبود پروسه کاهش وزن و موارد دیگر است.
این کارشناس گیاه پزشکی با اشاره به اینکه این چای پرخاصیت موجب تحریک و بهبود کارایی سیستم ایمنی می شود، بیان کرد: باتوجه به خواص آنتی باکتریال و آنتی وایرال موجب کاهش احتمال ابتلای به عفونت به ویژه در دستگاه گوارش و روده خواهد شد.
وی عنوان کرد: در مطالعات مختلفی که در آن خواص قارچ گانودرما بررسی شده نشان داده که مواد تشکیل دهنده آن در کاهش و کنترل فشار خون و متعاقب آن پیش گیری از ابتلای به تصلب شرایین آترو اسکلروزیس، حملات قلبی و سکته قلبی نقش مؤثری دارد.
مریدی بیان کرد: ترکیبات آنتی اکسیدانی که در این ماده غذایی وجود دارد باتوجه به خواص مؤثر خود می تواند رشد تومور در بدن افراد مصرف کننده را متوقف و در نتیجه موجب پیشگیری در ابتلای به سرطان می شود.
این کارشناس گیاه پزشکی افزود: چای گانودرما باتوجه به خاصیت های خود می تواند موجب تحریک هضم و در نتیجه بهبود در کارایی متابولیسم و در نتیجه جذب مواد مغذی شده و در نهایت به هرچه بهتر بودن رژیم غذایی و کاهش وزن در شما کمک خواهدنمود.
وی اشاره کرد: باتوجه به خاصیت سم زدایی بوسیله افزایش ادرار و پیش گیری از جذب و ذخیره مواد نامناسب در بدن چای گانودرما، عنصری مؤثر برای سم زدایی مؤثر خطرناک از خون و کبد است.
مریدی افزود: خواص بهبود دهنده کارایی سیستم ایمنی، به جز بالابردن ضریب امنیت بدن، در کاهش حساسیت و آلرژی نقش مؤثری دارد.
این کارشناس گیاه پزشکی اضافه کرد: بغیر از خواص مؤثری که این ماده غذایی و چای آن برای بدن دارد ممکنست موجب حساسیت و ایجاد عوارضی جانبی در فرد مصرف کننده شود، همچون این عوارض محتمل خشکی دهان، گلو، سینوس ها و همین طور التهاب معده و وجود خون در مدفوع شخص مصرف کننده است.
منبع:

1401/10/13
15:19:35
0.0 / 5
420
تگهای خبر: امنیت , پزشك
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آزینیک