بحران در سیستم سلامت انگلیس

بحران در سیستم سلامت انگلیس

به گزارش آزینیک، دکتر ˮآدریان بویلˮ، رییس کالج سلطنتی فوریت های پزشکی انگلیس اظهار داشت: تأخیر در پذیرش بیماران در بخش های اورژانس در انگلیس موجب مرگ 300 تا 500 بیمار در هفته می شود.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، برمبنای داده های خدمات ملی بهداشت انگلیس، در ماه نوامبر سال قبل میلادی (۲۰۲۲) ۳۷ هزار و ۸۳۷ بیمار بیش از ۱۲ ساعت برای پذیرش در بخش های اورژانس منتظر ماندند و این درحالیست که این رقم در نوامبر سال ۲۰۲۱ میلادی، ۱۰ هزار و ۶۴۶ بیمار بوده است.
با این حال آمار رسمی ماه دسامبر دراین زمینه تا حالا منتشر نشده است.
بویل در سخنانی که روز گذشته (یکشنبه) چندین رسانه انگلیسی آنرا نقل کردند، اضافه کرد: آنچه که حالا در رابطه با این انتظارهای طولانی شاهد آن هستیم، افزایش مرگ و میر بیماران است و فکر می نماییم هر هفته در نتیجه تأخیر در پذیرش بیماران و مشکلات بخش های مراقبت های اورژانسی، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ تن جان خودرا از دست می دهند.
ازدحام بیماران در بحبوحه اعتصاب یا غیبت پرسنل بیمارستانیمعمولا در زمستان به سبب شیوع بیشتر بیماریهای فصلی، بیمارستان ها شلوغ تر و تعداد مراجعات به آنها بیشتر می شود و این درحالی است که انگلیس در ماه دسامبر، شاهد اعتصاب پرستاران و کارکنان آمبولانس و همین طور شیوع شدید آنفلوآنزا نیز بوده است.
بر اساس گزارش های خدمات ملی بهداشت انگلیس، در هفته منتهی به کریسمس، روزانه ۳۷۴۶ بیمار بر اثر مبتلاشدن به آنفلوآنزا در بیمارستان های این کشور بستری شدند که این رقم در هفته پیش از آن ۲۰۸۸ بیمار در روز بوده است.
به گزارش راشاتودی، همین طور با وجود اینکه موارد مبتلاشدن به کووید-۱۹ در سراسر انگلیس هنوز کم است اما غیبت کارکنان به سبب مبتلاشدن به این ویروس در ماه دسامبر (یک ماه اخیر) نسبت به ماه نوامبر افزایش داشته است.1401/10/12
18:02:03
0.0 / 5
337
تگهای خبر: پزشك , خدمات , مراقبت
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزینیک