حمایت ستاد توسعه علوم شناختی از شرکتهای دانش بنیان و فناور

حمایت ستاد توسعه علوم شناختی از شرکتهای دانش بنیان و فناور

آزینیک: ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی پشتیبانی از تجاری سازی طرح ها و محصولات شناختی را سرعت بخشیده است.به گزارش آزینیک به نقل از ستاد علوم شناختی، بمنظور تجاری سازی محصولات و فناوری های شناختی و کمک به امر توسعه بازار کسب وکار در این عرصه، ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در قالب سیاست های راهبردی خود از شرکت های فناور، دانش بنیان و تیم های پژوهشی حمایت می کند.
در راستای تحقق این اهداف، با تشکیل کارگروه توسعه زیست بوم، برنامه پشتیبانی از توسعه کسب وکار و تجاری سازی محصولات و خدمات حوزه علوم و فناوری های شناختی در دستور کار قرار گرفت.
ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی در این برنامه حمایتی تلاش می کند تا شرکت های خلاق و فناور، دانش بنیان و تیم های پژوهشی بتوانند با توسعه کارهای خود محصولات و خدمات شناختی را به بازار مصرف عرضه نمایند.
این حمایت ها، متناسب با چرخه عمر محصول و سطح بلوغ فناوری، از خدمات توانمندسازی شامل مشاوره فنی، مطالعات بازار، طرح کسب وکار، گرفتن مجوزها و... تا تامین مالی بوسیله تسهیلات متنوع را در بر می گیرد.
در امسال، سقف حمایت های ستاد در زمینه توانمندسازی برای تدوین گزارش های پیش امکان سنجی ۷ میلیون تومان، امکان سنجی ۱۵ میلیون تومان، تحقیقات بازار ۲۰ میلیون تومان و طرح کسب وکار ۲۵ میلیون تومان تعیین شده است که هفتاد درصد هزینه ها توسط این ستاد تامین می شود.
ستاد در بخش توسعه بازار محصولات نیز دو نوع بسته حمایتی در قالب یارانه فروش تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان و ۶۰درصد فاکتور یا قرارداد برای نخستین سال و ۳۰درصد فاکتور یا قرارداد برای سال دوم و همین طور تسهیلات لیزینگ تا سقف ۷۰درصد مبلغ فاکتور یا قرارداد برای محصولات مورد تایید ستاد را مد نظر قرار داده است.
حمایت از توسعه شتابدهنده ها بوسیله کمک به برگزاری برنامه های پیش شتابدهی و اعطای سرمایه بذری به تیم های استارت اپی نیز از خدمات دیگر ستاد است. بر این اساس برای برنامه پیش شتابدهی تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان جهت هزینه های اجرائی رویداد، فراخوان، داوری و منتورینگ اولیه تیم ها در اختیار شتابدهنده قرار می گیرد.
برای پشتیبانی از تامین سرمایه بذری تیم های استارت اپی نیز تسهیلات قابل تبدیل به حمایت بلاعوض به شتابدهنده اعطا می شود. سقف این تسهیلات برای هرتیم ۱۵۰ میلیون تومان و میزان اعتبار هر شتابدهنده ۶۰۰ میلیون تومان تعیین شده است.
بسته های حمایتی در این بخش درصورتی به شتابدهنده اختصاص می یابد که موضوع فعالیت استارت اپ به تایید ستاد رسیده و شتابدهنده حداقل ۲۰درصد مبلغ قرارداد شتابدهی را به تیم پرداخت کرده باشد.
ستاد بمنظور تامین مالی شرکتها در مراحل مختلف نیز تسهیلات متنوعی پیش بینی کرده است که برمبنای پیشرفت کار، بعد از ارزیابی و تعیین شرایط، در قالب نمونه سازی، سرمایه در گردش یا انواع دیگر، در اختیار شرکت قرار خواهد گرفت.
شرکت های فناور، دانش بنیان و شتابدهنده های فعال در زمینه علوم شناختی متقاضی بهره مندی از حمایت های فوق می توانند درخواست های خودرا به آدرس ایمیل Info@cogc.ir ارسال نمایند.


منبع:

1401/10/07
21:51:44
0.0 / 5
431
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آزینیک