برای استفاده در معادن و تونلها؛

دستگاه بارگیری و تخلیه مواد حفاری با سرعت بالا تولید شد

دستگاه بارگیری و تخلیه مواد حفاری با سرعت بالا تولید شد

به گزارش آزینیک، محققان یک شرکت دانش بنیان موفق شدند دستگاه سایدلودر را برای بارگیری و تخلیه مواد حفاری شده در داخل تونل ها و معادن زیرزمینی و انتقال آن به واگن ها یا نقاله را به تولید برسانند.


شاهد شیرین مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک فناوری پردیس در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: ما موفق شدیم در این شرکت دانش بنیان دستگاه سایدلودر را برای بارگیری و تخلیه مواد حفاری شده در داخل تونل ها و معادن زیرزمینی و انتقال آن به واگن ها یا نقاله تولید نماییم. وی با اشاره به اینکه طراحی این دستگاه راندمان بارگیری را به طور چشم گیری بالا می برد، اظهار داشت: شرکتهای دولتی، خصوصی و اشخاص فعال در معدنکاری زیرزمینی و همینطور صنعت تونلسازی در حوزه های مختلف مثل راهسازی، آب و فاضلاب، راه آهن و مترو، برق و انرژی و … بهره بردار این دستگاه به شمار می روند. وی در رابطه با خصوصیت ها و مزایای رقابتی محصول اظهار داشت: دستگاههای ساید لودر ساخته شده توسط این شرکت دانش بنیان، در کنار ابعاد کوچک، بسیار انعطاف پذیر هستند و قابلیت حرکت و مانور در حداقل ابعاد تونل را دارند. شایان تصریح کرد: همینطور این دستگاه ظرفیت بارگیری بسیار بالایی دارد که در نتیجه سرعت بارگیری مواد حفاری شده افزوده می شود. به نقل از ایشان، طراحی منحصر به فرد این محصول، ضمن ایجاد قابلیت راهبری و کنترل ساده دستگاه، قابلیت بارگیری از روبرو و تخلیه مواد از سه جهت (روبرو، چپ و راست) را ممکن کرده است. همینطور استفاده از چرخ زنجیری به جای لاستیک در دستگاه، امکان حرکت در گل و لای و باطلاق و شیب تا ۱۶ درجه را هم فراهم نموده است. مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: علاوه بر همه اینها، سفارشی سازی این دستگاه مطابق پروژه مشتری و ساخت آن به صورت ضدانفجار همراه با عرضه گوهینامه بین المللی ATEX مخصوص معادن زیرزمینی زغال سنگ، در این شرکت امکانپذیر است. وی با اشاره به اینکه کشورهای خارجی دارنده دانش فنی ساخت محصول آمریکا، انگلیس، آلمان، روسیه و چین هستند، اظهار داشت: با ساخت این دستگاه ما ششمین یا هفتمین کشور جهان و نخستین کشور در خاورمیانه و غرب آسیا هستیم که توانسته ایم این محصول را طراحی و تولید نماییم. شایان تصریح کرد: عدم احتیاج به زیرساخت عظیم و راه اندازی دستگاه با حداقل برق مصرفی، قدرت بالا با وجود ابعاد کوچک و قیمت مناسب درکنار کیفیت بالا از مزایای این محصول به حساب می آید. وی اظهار داشت: طبق براوردهای انجام شده بیشتر از ۹۵ درصد قطعات و مواد اولیه بکار رفته در این محصول داخلی هستند و بیشتر از ۷۰ درصد این قطعات در داخل همین شرکت دانش بنیان تولید می شوند.

مدیرعامل شرکت افزود: ماشین آلات این شرکت نسبت به نمونه های اروپایی و آمریکایی، در حدود ۱۴ میلیون دلار و در مقایسه با محصولات چینی، حدود ۹ میلیون دلار باعث پیشگیری از خروج ارز خواهد شد.

1401/08/27
13:35:35
0.0 / 5
400
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزینیک