ورود چه داروهایی به آذربایجان ممنوع است؟

ورود چه داروهایی به آذربایجان ممنوع است؟

آزینیک: بر طبق قوانین جمهوری آذربایجان همراه داشتن تمام داروهایی که حاوی مقادیری از مواد مخدر و روانگردان است، هنگام سفر و ورود به این کشور ممنوع بوده و حتی با وجود نسخه تاییدشده پزشک، حبس بلندمدت دارد.


به گزارش آزینیک به نقل از ایسنا، بنابر مقرراتی که از جانب وزارت خارجه کشورمان به اطلاع شرکتهای خدمات گردشگری و هواپیمایی در ایران رسیده است، با عنایت به مشکلاتی که هنگام سفر به کشور جمهوری آذربایجان برای برخی اتباع ایرانی رخ داده، تاکید شده است: «همراه داشتن تمام داروهایی که حاوی مقادیری از مواد مخدر و روانگردان مانند متادون و مت آمفتامین باشد، به این کشور ممنوع بوده و حتی با وجود نسخه پزشک تایید شده، محکومیت حبس بلندمدت به دنبال دارد. این مورد به تازگی برای یکی از اتباع کشورمان اتفاق افتاده است. این درحالی است که مبحث قبلا و به کرات در مکاتبات رسمی به مبادی ورودی و خروجی کشور اطلاع رسانی شده است.»
همینطور این نکته یادآوری شده است: «در ملاقات ها و جلسات مختلف با مقامات آذری، مبحث استفاده شخصی افراد از داروها با عرضه نسخه پزشک تاییدشده، مطرح شده و طرف آذری همواره اعلام نموده که اتباع خارجی اجازه ورود دارو با ترکیبات فوق را نداشته و صرفاً می توانند از داروهای موجود در جمهوری آذربایجان استفاده نمایند.»
منبع:

1401/08/25
08:51:44
0.0 / 5
411
تگهای خبر: پزشك , خدمات
این مطلب آزینیک را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط آزینیک
نظرات خوانندگان آزینیک در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزینیک